MP U-14: TKM lepszy od od Śląska

W najciekawszym spotkaniu drugiego dnia półfinałów mistrzostw Polski do lat 14 TKM Włocławek pokonał 65:50 WKS Śląsk Wrocław.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

GRUPA IX - Słupsk

MKKS Żak Koszalin znalazł sposób na Sebastiana Bogusza i wygrał 69:62. Bogusz, dotychczas najlepszy strzelec tych mistrzostw, w 20 minut trafił 3 z 8 rzutów z gry i zapisał na swym koncie 8 punktów. Mimo jego słabszej dyspozycji KS ZKS Unia Tarnów długo trzymała się w grze, bo formą błysnął Jakub Piotrowski, autor 16 punktów. Decydująca okazała się jednak ostatnia kwarta, którą koszalinianie wygrali 21:14.

GRUPA X - Warszawa

Starcie TKM Włocławek i WKS Śląska Wrocław to zdecydowanie najciekawsze spotkanie drugiego dnia turnieju półfinałowego w kategorii do lat 14. Oba zespoły zdecydowanie wygrały swoje wczorajsze mecze, a na dodatek są stawiane w roli faworytów do awansu do finału. Dość niespodziewanie zawody rozpoczęły się bardziej po myśli wrocławian, którzy pierwszą kwartę wygrali 16:8. W TKM w decydujących momentach przypomnieli jednak o sobie Rafał Komeda i Bartłomiej Pietras, którzy łącznie rzucili 38 punktów. To oni popisowo trafiali w ostatniej ćwiartce, wygranej 23:8 przez TKM, co zadecydowało o wygranej tego zespołu.

• 05.05.2012 11:00

TKM Włocławek

65 : 50

WKS Śląsk Wrocław

W walce o awans do finału liczą się wciąż zawodnicy MKS Polonii. Warszawianie pokonali dzisiaj bowiem 62:49 UKS Gim Baskets 2 Przemyśl. Stołeczni zawodnicy wyszli na parkiet by udowodnić swoją wartość, po wczorajszej porażce po dogrywce w TKM Włocławek. Efekt? Agresywna gra i prowadzenie 38:22 po pierwszej połowie. Gospodarze po raz kolejny pokazali bardzo zbalansowaną i zespołową ofensywę, lecz najbardziej produktywny był Marcin Wiszomirski. Na jego koncie zapisano 15 punktów i 17 zbiórek.

• 05.05.2012 13:00