II liga, gr. A: Poznanianie nie sprawili kolejnej niespodzianki

Sprawca największej sensacji w drugiej lidze, czyli AZS Politechnika Poznań nie zdołała wygrać pierwszego meczu finałowego w grupie A. Zespół, który w półfinale wyeliminował Open Florentynę Pleszew uległ na wyjeździe Franz Astorii Bydgoszcz. Kolejny mecz we wtorek.

Akademicy źle zaczęli poniedziałkowe spotkanie z Franz Astorią. Gospodarze na minutę przed końcem pierwszej kwarty prowadzili już 29:8 i mogli kontrolować tempo gry. Ambitni przyjezdni rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale sił starczyło im tylko do połowy trzeciej kwarty. W żadnym momencie przewaga Franz Astorii nie wynosiła jednak mniej jak siedem punktów. 24 punkty i 10 zbiórek w zwycięskiej ekipie miał Sebastian Laydych, który trafił 8 11 z prób za dwa punkty. Double-double miał jeszcze Mateusz Bierwagen (18 pkt i 11 zbiórek).

• 2 Liga Mężczyzn
  • 07.05.2012 20:00

Franz Astoria Bydgoszcz

84 : 67

AZS Politechnika Poznań

Stan rywalizacji – 1:0 dla Franz Astorii. Drugie spotkanie we wtorek o godzinie 20 w Bydgoszczy.