II liga, gr. A: Skuteczna odpowiedź Poznania

AZS Politechnika Poznań nie zamierza odpuszczać walki o pierwszą ligę. W drugim meczu finału grupy A Akademicy pokonali na wyjeździe Franz Astorię Bydgoszcz 83:74. Z efektownym double-double zawody zakończył Paweł Hybiak.

Rozgrywający drużyny ze stolicy Wielkopolski rzucił 21 punktów, a do tego miał 14 asyst.

Wtorkowy mecz był bardzo podobny do pierwszego spotkania finału, z tą tylko różnicą, że drużyny zamieniły się rolami. Od początku znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy wyciągnęli wnioski z porażki. Jeszcze przed przerwą przewaga AZS wynosiła dziewiętnaście punktów i nawet drobny przestój pod koniec drugiej kwarty nie zmniejszył drastycznie rozmiarów prowadzenie gości. Akademicy w połowie kolejnej odsłony prowadzili nawet 61:39, dzięki czemu skutecznie wybili rywalom pogoń z głowy. Drugi zespół po rundzie zasadniczej w całym spotkaniu popełnił aż 28 strat i głównie z tego powodu przegrał zawody.

• 2 Liga Mężczyzn
  • 08.05.2012 20:00

Franz Astoria Bydgoszcz

74 : 83

AZS Politechnika Poznań

Stan rywalizacji - 1:1. Kolejne spotkania 12 i 13 maja o godzinie 18 w Poznaniu.

W finale gra się do trzech wygranych. Zwycięzca awansuje do pierwszej ligi, przegrany o miejsce w wyższej klasie rozgrywek powalczy jeszcze w turnieju barażowym.