U20 mężczyzn: Mamy komplet półfinalistów

WKK Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza zakończyły zmagania w grupach bez porażki. Wrocławianie bez większych problemów pokonali GTK Gdynia, zaś gracze z Zagłębia w lekko okrojonym składzie zwyciężyli MKS Polonię Warszawa. W półfinale są też Trefl Sopot oraz KS Rosa Radom.

MKS już po dwóch dniach był pewny zwycięstwa w grupie, dlatego ostatnie spotkanie z MKS Polonią Warszawa, która straciła szanse na awans do półfinału, potraktował szkoleniowo. Na boisku ani na sekundę nie pojawili się bowiem trzej podstawowi gracze Jakub Karol, Marcin Piechowicz i Grzegorz Grochowski. Pozostali gracze jednak nie zawiedli i swoją dominację w starciu z Polonią zaprezentowali po przerwie. Trzecią część meczu MKS wygrał bowiem 26:8, a bardzo dobre zawody rozegrał 17-letni Maciej Piszczek (17 pkt, 10 zbiórek).

W gronie półfinalistów znalazła się też Rosa Radom, która pokonała Wilki Morskie Szczecin. Prowadzeni przez Jakuba Garbacza (25 pkt) radomianie byli zespołem lepszym przez wszystkie cztery kwarty, a na tle Jakuba Schenka (14 pkt i 8 asyst) przeciętnie wypadli obwodowi szczecinian.

Atutu własnej hali w starciu z najsłabszym zespołem grupy A wykorzystali koszykarze Trefla, wygrywając 76:53 mecz o być albo nie być w gronie czterech najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowe. Mimo wielu wysokich zawodników pod koszem, wrocławianie przegrali walkę pod tablicami, pozwalając rywalom na aż 25 zbiórek w ataku! 19 punktów, 8 zbiórek i 5 przechwytów uzyskał Mikołaj Witliński.

Rozpędzone WKK Wrocław wygrało kolejny mecz w turnieju finałowym mistrzostw Polski U20, ogrywając tym razem GTK Gdynia. We wrocławskiej ekipie dobrze w ataku spisywali się Aleksander Leńczuk, Tomasz Józefiak i solidny od początku turnieju Jan Grzeliński. Gdynianie nie potrafili wymusić w tym meczu wielu przewinień, po których następowałyby rzuty wolne, zaprezentowali też kiepską skuteczność z dystansu (1/14 za 3).