MP U-18 mężczyzn: Wszystko jasne

Novum Bydgoszcz, Polonia Warszawa, GTK Gdynia, PBG Basket Junior Poznań, Czarni Słupsk, Rosa Sport Radom, Trefl Sopot i WKK Wrocław - te drużyny uzyskały awans do finałów mistrzostw Polski do lat 18. Co działo się ostatniego dnia turniejów ćwierćfinałowych?

GRUPA IX

W pierwszym meczu Novum Bydgoszcz tylko przypieczętowało swój awans, ogrywając łatwo PGE Turów Zgorzelec. Kolejny raz świetnie spisał się Damian Jeszke, który miał tym razem 26 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst. Do prawdziwej niespodzianki doszło w ostatnim spotkaniu tejże grupy. W meczu którego stawką był awans do finałów Polonia Warszawa dość niespodziewanie pokonała Zastal Zielona Góra. Warto dodać, że zielonogórzanie nie dośc, że byli faworytami, to jeszcze gospodarzami.

Warszawianie pokazali bardzo zbalansowaną koszykówkę, dominując przy tym w polu 3 sekund. Aż czterech zawodników Polonii rzuciło 10 lub więcej punktów. Stołeczni koszykarze jeszcze w pierwszej połowie wyrobili sobie bezpieczną przewagę, której Zastal nie zdołał odrobić mimo zrywu w ostatniej kwarcie.

GRUPA X

Również do niespodzianki doszło w grupie X. PBG Basket Junior Poznań przegrał 73:79 z Wisłą Kraków, jednak to koszykarze z Wielkopolski zajęli pierwszą lokatę nad GTK Gdynia, które pewnie wygrało z KŚ AZS Katowice.

GRUPA XI

Ciekawie było w Bydgoszczy, gdzie ostatniego dnia Czarni Słupsk i Rosa Radom zmierzyli się w bezpośrenim pojedynku o zwycięstwo w grupie XI. W spotkaniu nie zagrał lider radomian, Mikołaj Witliński, który wcześniej doznał kontuzji stawu skokowego. Pod jego nieobecność to Czarni zdominowali strefę podkoszową. Aż 17 zbiórek, a także 11 punktów zdobył lider słupszczan, Kacper Borowski.

GRUPA XII

Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola po raz kolejny była bliska sprawienia niespodzianki, tym razem napędzając stracha faworyzowanemu Treflowi Sopot. Bohaterem spotkania był jednak Daniel Szymkiewicz. 18-letni kadrowicz w 32 minuty rzucił aż 31 punktów, prowadząc swój zespół do wygranej 72:67.