MP U-18 kobiet: Mamy półfinalistki

Dwa zespoły z Poznania, czyli INEA AZS i MUKS oraz VBW GTK Gdynia i AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski zagrają o medale mistrzostw Polski. Tylko INEA AZS zakończyła grupowe zmagania z kompletem wygranych.

MUKS Poznań

Najsłabszy w grupie A KKS Olsztyn nie zdołał wygrać ostatniego spotkania grupowego. Drużyna z Warmii przegrała z MUKS Poznań 59:74, ale do połowy drugiej kwarty prezentowała się z dobrej strony. Zbyt długi przestój, który przytrafił się koszykarkom KKS, kosztował ten zespół porażkę. Od wyniku 27:26 rywalki uzyskały czternaście kolejnych punktów i tę przewagę potrafiły utrzymać do końca.  Olsztynianki zbliżyły się jeszcze na pięć punktów, ale na więcej nie pozwoliły im bardziej doświadczone zawodniczki MUKS. Blisko triple-double była Dominika Owczarzak (18 pkt, 9 zbiórek, 9 asysty i 4 przechwyty).

• 11.05.2012 18:30

INEA AZS Poznań

91 : 37

UKS Huragan Wołomin

INEA AZS Poznań po meczu bez historii pokonała Huragan Wołomin i tym samym zakończyła zmagania grupowe w tegorocznych mistrzostwach Polski do lat 18. Jedynie pierwsza kwarta spotkania była w miarę wyrównana, w pozostałych wyraźnie lepsze były miejscowe, które w drugiej i czwartej odsłonie straciły łącznie zaledwie 9 punktów! Dzięki korzystnemu wynikowi już do przerwy INEA AZS zagrała w tym meczu w różnych ustawieniach, a wiele minut na boisku spędziły rezerwowe. Mimo to liderki poznanianek – Weronika Telenga (23 pkt i 9 zbiórek) oraz Julia Adamowicz (21 pkt i 6 zbiórek), uzyskały łącznie więcej niż cały zespół Huragana. Wołominianki trafiły zaledwie co piąty rzut z gry.

Grupa B

Stawka tego spotkania była taka sama dla obu drużyn. Zwycięzca otrzymywał możliwość gry o medale mistrzostw Polski, zaś przegrany musiał się zadowolić rywalizacją o piąte miejsce. Z tego powodu spotkanie było niezwykle zacięte i momentami trochę nerwowe. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się kilka razy. Lepiej zawody rozpoczęły zawodniczki Gimbasketu Białystok (12:6), ale już w połowie drugiej kwarty o osiem punktów więcej miał AZS PWSZ. To właśnie gorzowianki dłużej w tym spotkaniu były bliżej wygranej i to mimo kilku przestojów. Jeden ze słabszych fragmentów gry mógł kosztować nawet Akademiczki zwycięstwo, bo po dobrej akcji Karoliny Sulimy na pięć minut przed końcem Gimbasket prowadził 62:59. Wówczas ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Natalia Sobek i Beata Jaworska, które od połowy ostatniej części meczu uzyskały 11 z 12 punktów zespołu. Przy wyniku 70:68  ważnej trójki nie trafiła Izabela Juchnicka, a chwilę później Ewelina Konopko popełniła stratę. To zadecydowało o nieznacznej porażce Gimbasketu.

• 11.05.2012 11:00

AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

71 : 68

UKS Gimbasket 15 Białystok

Pewne pierwsze miejsce wyraźnie rozluźniło VBW GTK podczas meczu z MKS Polkowice. Rywalki bardzo chciały zakończyć zmagania grupowe zwycięstwem i to im się udało. Polkowiczanki z dobrej strony zaprezentowały się zwłaszcza na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, wypracowując dwucyfrową przewagę. Momentami wynosiła ona już nawet trzynaście punktów, ale walczące ambitnie w końcówce koszykarki VBW GTK na dwie minuty przed końcem wyszły nawet na prowadzenie. Trzy skuteczne akcje w ataku Marty Fryzowicz, w tym celna trójka, pozwoliły jednak MKS wygrać.

• 11.05.2012 13:15