MP U-14 kobiet: Wystartowały półfinały

W czterech miastach Polski rozpoczęły się turnieje półfinałowe w kategorii do lat 14. Słabo zmagania rozpoczął MUKS Poznań, który w drugiej połowie rzucił zaledwie dziesięć punktów i przegrał z MLKS Rzeszów. Na uwagę zasługuje wygrana KS Bat Sierakowice z Tęczą Leszno.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Grupa IX (MUKS Widzew Łódź)

Najszybciej pierwszy dzień zmagań zakończyły zawodniczki w grupie IX, gdzie rywalizowały trzy zespoły z dużych metropolii: TS Wisła Kraków, WKK Wrocław, MUKS Widzew Łódź oraz znajdujący się w powiecie tomaszowskim UMKS Apis Będków. Dla młodych koszykarek będkowskiego klubu już sam awans do grona najlepszych szesnastu drużyn w Polsce był sporym sukcesem, dlatego porażka z Widzewem Łódź nie jest żadną niespodzianką. W drugim spotkaniu tej grupy WKK lepsze od Wisły.

Grupa X (KS BAT Sierakowice)

To, że praktycznie bez prób za trzy punkty można wygrać mecz w tej kategorii wiekowej pokazały koszykarki Żyrardowianki Żyrardów. Młode zawodniczki zdecydowały się tylko na dwa rzuty z dystansu (oba przestrzeliły), a mimo to bez większych problemów KS JAS FBG Sosnowiec.  Duże powody do zadowolenia mają w Sierakowicach, gdzie organizujący półfinałowy turniej zespół KS Bat pokonał MKS Tęcza Leszno. Duet Anna Makurat (26 pkt i 7 zbiórek) – Dominika Stefańska (23 pkt, 6 zbiórek i 7 przechwytów) uzyskał ponad siedemdziesiąt procent punktów dla zespołu z Kaszub.

MKS Tęcza Leszno

Grupa XI (KS Szprotavia UKS Jedynka Szprotawa)

UKS Żak Nowy Sącz do Szprotawy przyjechał z myślą o awansie do turnieju finałowego i po pierwszym dniu może być zadowolony z realizacji swojego planu. Młode adeptki koszykówki bez większych problemów ograły MKS Zabrze, już w pierwszej kwarcie wypracowując dużą dwucyfrową przewagę. Zespół z Górnego Śląska popełnił aż 41 strat. Dobrze pierwszego dnia zmagań nie będą wspominać miejscowe, czyli Szprotavia UKS Jedynka, które uległy MUKS WSG Bydgoszcz. Po dwudziestu minutach gry przyjezdne prowadziły różnicą dwudziestu trzech punktów.

Grupa XII (MLKS Rzeszów)

Atut własnej hali bardzo dobrze wykorzystał MLKS Rzeszów, okazując się zespołem wyraźnie lepszym od MUKS Poznań. Drużyna z Wielkopolski drugą połowę przegrała 10:28, a do tego znacznie przegrała walkę pod tablicami. Niemal miesiąc po zbliżeniu się do quatre-double (15 pkt, 10 zbiórek, 18 przechwytów i 8 asyst) Katarzyna Śmietańska zakończyła zawody z JKKS Jastrzębie Zdrój z double-double. 14-letnia zawodniczka Bryzy Kolbudy rzuciła 10 punktów i miała 13 zbiórek, a jej zespół wygrał 70:51.

• 11.05.2012 17:00