II liga, gr. B: Siła BM Węgiel Stal, a Alba pikuje

Coraz bliżej co najmniej drugiego miejsca na koniec sezonu zasadniczego jest BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Mikołaja Czaji nie dali większych szans na własnym parkiecie Pogoni Prudnik. Po raz kolejny punkty w tym sezonie straciła też Alba Chorzów, która wobec pięciu porażek z rzędu może wkrótce wypaś z ósemki.

Niezwykle jednostronne było starcie na szczycie grupy B, w którym BM Węgiel Stal podejmowała Pogoń. Goście od lat nie byli specjalistami od gry na wyjeździe. W tym sezonie prezentowali się jednak bardzo dobrze, długo utrzymując się na drugim miejscu w tabeli. Przed tygodniem punkty stracili jednak z GTK Gliwice, teraz gładko przegrali w Ostrowie Wielkopolski. Gospodarze wygrali wszystkie kwarty tego starcia, już do przerwy prowadząc różnicą dwudziestu ośmiu punktów. Doskonale z kolegami współpracował Marcin Dymała, który miał 13 asyst, a do tego rzucił 14 punktów.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory do wygranej z Albą Chorzów poprowadził niezwykle doświadczony Mirosław Frankowski (21 punktów i 6 zbiórek).

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotowało GTK Fluor Gliwice, ogrywając na własnym boisku WKK Wrocław.25 punktów i 8 zbiórek miał Przemysław Malona.

KS Pogoń Prudnik

MKS Skierniewice - KS AZS AWF Katowice (niedziela, godzina 18:00)
KKS Mickiewicz-Romus Katowice - MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno (niedziela, godzina 18:00)