II liga, gr. B: Porażka AZS AWF Katowice

Szansy na wyprzedzenie Pogoni Prudnik nie wykorzystali koszykarze AZS AWF Katowice, którzy w wyjazdowym spotkaniu ulegli MKS Skierniewice. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Na przedostatnim miejscu w lidze umocnił się zaś Mickiewicz-Romus Katowice.

Zespół Adama Kubaszczyka dzięki wygranej zrównał się z 12. Doralem Zetkama Nysa Kłodzko. Do znajdujących się o pozycję wyżej jaworznian traci zaś tylko jeden punkt. Mickiewicz-Romus przez większą część zawodów prowadził różnicą kilku punktów, w ostatniej kwarcie stracił jednak przewagę. Od wyniku 68:69 na ponad 5 minut przed końcem koszykarze MCKiS nie trafili jednak ani razu do kosza. Oba zespoły przeciętnie wykonywały rzuty wolne w tym meczu, odpowiednio 50 i 45 procent.

MKS Skierniewice wygraną nad AZS AWF zasygnalizował atak na play-off. Obecnie podopieczni Łukasza Mąkolskiego tracą do ósemki dwa punkty. Akademikom w odniesieniu wygranej nie pomogło double-double Marcina Ecki (18 pkt i 10 asyst). Bardzo dobre zawody w drużynie miejscowych rozegrał Radosław Jarosz (25 pkt, 6 zbiórek, 8 asyst i 4 przechwyty).