OOM Chłopców: Faworyci nie zawodzą

Trwa drugi dzień turniejów półfinałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Faworyci nie zawodzą. Które zespoły są już pewne awansu do finału?

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki indywidualne i drużynowe

Strefa I - Szczecinek

Koszykarze z Wielkopolski znów rozgromili swoich rywali. Tym razem pokonali 102:55 kadrę województwa Łódzkiego. Losy meczu rozstrzygnęły się już po pierwszej kwarcie, wygranej przez reprezentację Wielkopolski 26:12. Znów najskuteczniejszy na parkiecie był Marcel Ponitka. 15-letni obrońca z Ostrowa Wielkopolskiego w starciu z Łódzkiem w zaledwie 20 minut rzucił 28 punktów.

Strefa II - Kwidzyn

Wiemu już, które zespoły ze strefy II zagrają w turnieju finałowym. Awansu do kolejnej fazy mogą być pewni reprezentanci Mazowsza. Dziś pokonali 116:31 Podlasie. Przegrani w drugiej połowie zdobyli zaledwie 14 punktów, trafiając w przeciągu całego starcia zaledwie 13 rzutów z gry.

Do wielkiego finału awansowali również reprezentanci Pomorza. W drugim meczu tego dnia wygrali oni bowiem 92:52 z Warmińsko-Mazurskim. Pomorzanie już w pierwszej kwarcie pokazali kto jest lepszy, wygrywając ten fragment gry 31:17. Później tylko kontrolowali losy spotkania. 22 punkty, 6 przechwytów, 5 zbiórek i 5 asyst to dorobek Adriana Gemzy.

Strefa III - Wieliczka

Po dwóch dniach turnieju reprezentacja Podkarpacia wciąż pozostaje bez porażki. Dziś nie dali oni szans kadrze Świętokrzyskiego, wygrywając 108:47. Późniejsi zwycięzcy już do przerwy prowadzili 60:17 i mogli być pewni wygranej. Aż siedmiu koszykarzy z Podkarpacia zapisało na swym koncie dwucyfrowy dorobek punktowy.

Strefa IV - Strumień

Wciąż bez porażki w turnieju półfinałowym pozostają koszykarze z Dolnego Śląska. Dzisiaj pokonali oni 62:52 z kadrą Opolskiego. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis 12:12, jednak druga odsłona tego starcia należała zdecydowanie do drużyny województwa Dolnośląskiego. Znów najskuteczniejszy z dorobkiem 20 punktów był Michał Kapa.