1. LK, gr. C: Sokołów broni honoru grupy A

Dawna grupa B zdecydowanie lepsza w rywalizacji z zespołami grupy A pierwszej ligi kobiet. W grupie C, z której dwa pierwsze zespoły awansują do Ford Germaz Ekstraklasy, komplet punktów wywalczyły tylko koszykarki MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, ogrywając na wyjeździe Domeny.pl Siemaszka. W pozostałych siedmiu meczach, licząc pierwszą kolejkę, triumfowały zespoły grupy B. Wszystkie mecze 2. kolejki grupy D odbyły się w niedzielę.

Drugiej porażki na tym etapie rozgrywek doznał AZS Uniwersytet Warszawski, który zmagania w grupie C rozpoczął na pierwszym miejscu. Tym razem Akademiczki nie sprostały na wyjeździe PWSZ Kon-Bet Konin. 11 pkt i 9 asyst wśród miejscowych miała Milena Krzyżaniak. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu została zaś Iwona Płóciennik (25 pkt).

Wygrana 28:13 czwarta kwarta przesądziła o dwóch punktach dla AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów. Miejscowe trafiły tylko 1 z 17 rzutów z dystansu. Większych problemów z wygraną w Łomiankach nie miały Language School Pabianice. Lider już do przerwy prowadził różnicą 27 punktów.