Rosa z przewagą parkietu w finale

Zmęczeni półfinałowym starciem z MKS Dąbrowa Górnicza koszykarze Rosy Radom wygrali pierwszy mecz finału pierwszej ligi! Podopieczni Mariusza Karola pokonali na wyjeździe Start Gdynia 82:67! Kolejne rewelacyjne spotkanie w play-off zanotował Artur Donigiewicz.

FINAŁ

Mimo przegranej różnicą dziesięciu punktów pierwszej kwarty, Rosa Radom zdołała wygrać w Gdyni. Zespół Mariusza Karola w finale znalazł się dopiero w środę wieczorem, a do trójmiasta przyjechał po północy, ale mimo to zdołał pokonać Start. Gospodarze fatalnie zagrali zwłaszcza po przerwie, zdobywając zaledwie 24 punkty. Radomianom udało się zwłaszcza zatrzymać podkoszowych rywali. Tomasz Andrzejewski trafił tylko 1 z 7 rzutów z gry, a Tomasz Wojdyła 3 z 9. Znacznie lepiej w roli lidera na obwodzie wypadł Piotr Kardaś. Rozgrywający Rosy rzucił 13 punktów, a do tego miał 7 asyst. Zmagający się z urazem kręgosłupa Grzegorz Mordzak (4 pkt i 0/5 za 3).

Doskonałą formę w play-off znów zaprezentował Artut Donigiewicz, który w Gdyni był niemal w każdym miejscu na boisku. Obwodowy Rosy zakończył zawody z 28 punktami, 9 zbiórkami i 2 asystami.

• 12.05.2012 17:00

Start Gdynia

67 : 82

Rosa Radom

Stan rywalizacji 1:0 dla Rosy. Drugi mecz w niedzielę o godzinie 17:00 w Gdyni.

O 3. MIEJSCE

Niewielki krok w kierunku trzeciego miejsca wykonał Znicz Basket wygrywając w Dąbrowie Górniczej różnicą ośmiu punktów. W rywalizacji o brąz liczy się wynik dwumeczu. Ostatnie spotkanie tej pary odbędzie się w 20-05 w Pruszkowie.

• 12.05.2012 18:00

MKS Dąbrowa Górnicza

70 : 78

MKS Znicz Basket Pruszków

Rewanż 20-05-2012 w Pruszkowie. Początek zawodów o godzinie 19. Drużyna lepsza w dwumeczu zajmie trzecie miejsce.