MP U-18 Kobiet: INEA AZS Poznań mistrzem Polski!

W wielkim finale mistrzostw Polski do lat 18 koszykarki INEA AZS Poznań pokonały 72:64 VBW GTK Gdynia i zostały mistrzyniami Polski. W Poznaniu pozostał także brązowy medal, bowiem w meczu o 3. miejsce od AZS PWSZ Gorzów Wlkp. lepsze okazały się zawodniczki MUKS Poznań.

Sporo emocji towarzyszyło finałowi mistrzostw Polski kobiet do lat 18. Dość niespodziewanie po pierwszej kwarcie 17:10 prowadziły zawodniczki VBW GTK Gdynia. W drużynie z Pomorza prym wiodły zwłaszcza Katarzyna Kiejdrowska i Julia Drop, które na przestrzeni całego spotkania zdobyły 35 z 64 punktów całego zespołu.

O losach spotkania zadecydowały druga i trzecia kwarta. Te 20 minut INEA AZS Poznań dzięki agresywnej defensywie i skutecznemu atakowi wygrała 44:30, dzięki czemu w 27. minucie gospodynie odskoczyły na 10-punktowe (46:36) prowadzenie. Gdynianki nie zamierzały się jednak poddawać, zwłaszcza że świetny fragment zanotowała wspomniana wcześniej Drop. Po jej czterech punktach z rzędu VBW GTK przegrywało już tylko 42:46.

Czwarta kwarta należała już jednak zdecydowanie do ekipy INEA AZS. Poznanianki niespełna trzy minuty przed końcem wygrywały 70:56 i już wówczas mogły być prawie pewne mistrzowskiego tytułu.

Na wyróżnienie zasługuje fakt, że w zwycięskim zespole INEA AZS punktowało jedynie sześć zawodniczek. Fenomenalne zawody rozegrała jednak Daria Marciniak, która zapisała na swym koncie potężne double-double w postaci 26 punktów i 29 zbiórek, notując przy tym jeszcze 5 przechwytów.

• Mistrzostwa Polski Kobiet U18
  • 13.05.2012 13:15

VBW GTK Gdynia

64 : 72

INEA AZS Poznań

W meczu, którego stawką był brązowy medal koszykarki MUKS Poznań były zdecydowanie lepsze. W 19. minucie prowadziły one już 38:20. Co prawda wydawało się że AZS PWSZ Gorzów Wlkp. ma jeszcze szanse wrócić do gry, bowiem Aleksandra Pasternak i Natalia Sobek szybko zdobyły łącznie pięć punktów, odrabiając część strat. Po przerwie poznanianki pozbawiły jednak rywali złudzeń, wygrywając trzecią kwartę 20:6. W pewnym momencie prowadzenie gospodyń przekroczyło 20 punktów, a trener MUKS mógł sprawdzić rezerwowe. W zwycięskim zespole najbardziej produktywna była Dominika Owczarzak, która zakończyła zawody z dorobkiem 10 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst. Z 17 "oczkami" na koncie najskuteczniejsza na parkiecie była jednak Anita Płucińska.

• 13.05.2012 11:00