Po 3. dniu finałów MP U-20 kobiet: Koniec fazy grupowej

Znamy już komplet półfinalistów mistrzostw Polski juniorek starszych. W decydującym o drugim miejscu w grupie A spotkaniu MUKS Poznań pokonał AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Pierwsze miejsce w tej grupie już wcześniej zapewniła sobie INEA AZS Poznań, która w piątek zgodnie z przewidywaniami pokonała ŁKS Basket Women Łódź. W półfinale są też VBW GTK Gdynia i KS Basket 25 Bydgoszcz.

Zobacz tabele i terminarz wyników

Grupa A

Oba zespoły już przed spotkaniem były pewne swoich miejsc w grupie. ŁKS Basket Women na skutek porażek z MUKS i AZS PWSZ stracił szanse na awans w tabeli, zaś poznanianki bez względu na wyniki awansowały do półfinałów jako zwycięzca grupy. Faworyt jednak nie zawiódł. Z wyjątkiem drugiej kwarty, wygranej przez ŁKS 18:15, spotkanie toczyło się pod dyktando INEI AZS. Poznanianki w tym meczu ani razu nie przegrywały, utrzymując przez cały czas przynajmniej siedmiopunktową przewagę. W trzeciej kwarcie ekipa z Wielkopolski potrafiła rzucić dwanaście punktów z rzędu, tym samym definitywnie rozstrzygając losy meczu. Bardzo dobre zawody rozegrała 18-letnia podkoszowa Wioletta Wiśniewska, która uzyskała 32 punkty (15/19 z gry), a do tego miała 7 zbiórek. Po 5 asyst i 13 punktów w zwycięskiej drużynie miały: Agata Olejnik i Paulina Lewińska. INEA AZS rywalizację w grupie A zakończyła na pierwszym miejscu. ŁKS w meczu o 7. miejsce zagra z ostatnim zespołem grupy B.

• Mistrzostwa Polski Kobiet U20
  • 24.02.2012 11:00

INEA AZS Poznań

89 : 60

ŁKS Basket Women Łódź

W meczu o być, albo nie być, w strefie medalowej tegorocznych mistrzostw Polski MUKS Poznań lepszy od AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Broniące złotego medalu poznanianki wygrały wszystkie kwarty tego meczu, swój styl gry narzucając rywalkom zwłaszcza w drugiej kwarcie. Tę część meczu MUKS wygrał 15:6, dzięki czemu po przerwie cały czas utrzymywał dwucyfrowe prowadzenie. Poznanianki w całym meczu nie przegrywały też ani razu, rzucając przede wszystkim z lepszą skutecznością. Akademiczki w całym spotkaniu trafiły tylko co trzeci rzut z gry, do tego popełniając 26 strat. Fatalne zawody rozegrała zwłaszcza Natalia Sobek, która trafiła tylko 3 z 15 prób, a do tego miała 5 strat. Ponownie niewidoczna w ataku była też Magdalena Szajtauer (2 pkt i 1/2 z gry). 16 punktów dla zwycięskiej ekipy uzyskała Magdalena Idziorek.

• 24.02.2012 15:30

AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

36 : 59

MUKS Poznań

Grupa B

MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski lepszy od MKS Polkowice w starciu drużyn, które po dwóch dniach grupowych zmagań straciły szanse na awans do półfinału. Dzięki wygranej podopieczne Karola Krakowskiego zapewniły sobie trzecie miejsce w grupie B i w sobotę zagrają o piąte miejsce w kraju w tej kategorii wiekowej. W trzeciej kwarcie MKK Sokołów S.A. przegrywał 30:41, ale uzyskał jedenaście punktów z rzędu, doprowadzając do wyrównanej końcówki. Na początku czwartej części meczu drużyna z Sokołowa Podlaskiego wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. Kolejny raz, już trzeci w gdyńskim turnieju, z efektownym double-double zawody ukończyła Justyna Owczarek (18 pkt i 18 zbiórek). Najwięcej dla MKS rzuciła Karolina Puss - 12 punktów i dodatkowo 10 zbiórek.

• 24.02.2012 13:15

MKS Polkowice

56 : 62

MKK OSiR. Sokołów Podlaski

Czwarte kwarty ewidentnie są domeną koszykarek KS Basket 25 Bydgoszcz! Na otwarcie zmagań bydgoszczanki wygrały po dogrywce z MKS Polkowice, odrabiając straty w ostatniej części gry, a następnie skutecznie grając w dogrywce. Dzień później tylko wyczerpującej pogoni w czwartej kwarcie zawdzięczają zwycięstwo nad MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. Tym razem wygrana różnicą aż piętnastu punktów ostatnia część meczu przesądziła o sukcesie Basketu 25 w meczu z VBW GTK. Dzięki wygranej podopieczne Piotra Kulpekszy zajęły pierwsze miejsce w grupie B. Początek zawodów nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, bo rozkręcające się wolno zawodniczki Basket 25 po 3 minutach przegrywały 0:11. Od tego momentu cały czas musiały odrabiać straty, które w trzeciej kwarcie wynosiły nawet szesnaście punktów. Basket 25 w ostatniej części zawodów zagrał jednak skutecznie, a gdy wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu na 4,5 minuty przed końcem nie oddał go już do końca. Miejscowe w całym spotkaniu popełniły aż 23 straty i to głównie przez to przegrały mecz. Miały bowiem lepszą skuteczność z gry i osobistych, grały bardziej zespołowo oraz tylko nieznacznie przegrały zbiórkę. Po 15 punktów w zwycięskiej drużynie uzyskały Magdalena Palacz i Karolina Wilk.

• 24.02.2012 19:30

VBW GTK Gdynia

79 : 82

KS Basket 25 Bydgoszcz

O 7. miejsce

ŁKS Basket Women Łódź - (sobota, godzina 10:00)

O 5. miejsce

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski (sobota, godzina 12:15)