U20 kobiet: Pierwszy dzień półfinałów

W czterech miastach Polski rozpoczęły się turnieje półfinałowe w kategorii juniorek starszych. Do najciekawszego spotkania doszło w grupie II, gdzie KS Basket 25 Bydgoszcz nie sprostał MKS Polkowice, ulegając rywalkom różnicą ośmiu punktów. Dwa zespoły z Mazowsza w ostatniej kwarcie meczu zdobyły tylko po 2 punkty. Kolejne mecze w sobotę i niedzielę.

Terminarz i wyniki

Grupa I

UKS Gimbasket 15 Białystok po pierwszej kwarcie przegrywał 13:30, a jeszcze pod koniec drugiej kwarty ulegał rywalom różnicą dwudziestu punktów, lecz mimo to zdołał wygrać z  KKS Olsztyn. Rywalki pogubiły się w końcówce notując kilka długich przestojów. Olsztynianki miały zwłaszcza problem z zatrzymaniem Karoliny Sulimy, która w ostatnich 10 minutach rzuciła 19 ze swoich 23 punktów.

• Mistrzostwa Polski Kobiet U20
  • 18.01.2013 18:00

UKS Gimbasket 15 Białystok

78 : 72

KKS Energa Olsztyn

Grupa II

Nie liczy się początek, a koniec spotkania. Przekonały się o tym koszykarki Basket 25, które rozpoczęły od prowadzenia 9:0, ale w samej końcówce od wyniku 52:52 straciły osiem kolejnych punktów. 19 punktów dla MKS Polkowice uzyskała Karolina Puss. 19-letnia rzucająca oprócz tego miała 11 zbiórek i 7 strat.

• 18.01.2013 18:15

Basket 25 Bydgoszcz

52 : 60

MKS Polkowice

Grupa III

Ponad 50 punktów dzieliło VBW GTK Gdynia od SKK Polonia Warszawa w jednostronnym meczu grupy III półfinałów mistrzostw Polski juniorek starszych. Gdynianki dominowały niezależnie od składu, który przebywał na boisku, pozwalając rywalkom w czwartej kwarcie na uzyskanie zaledwie 2 punktów.

Większych problemów w tej samej grupie nie miał też AZS PWSZ Gorzów Wlkp., pozwalając koszykarkom ŁKS KK Łódź na zaledwie 13 zbiórek w całym meczu. Dla porównania sama Magdalena Szajtauer z AZS PWSZ uzyskała przez 29 minut 12 zbiórek. Akademiczki wygrały, choć popełniły o 9 strat więcej niż rywalki.

Grupa IV

Pierwszy dzień okazał się kompletnie nieudany dla drużyny Mon-Pol Płock, która w starciu z KS JAS FBG Sosnowiec w całej drugiej połowie rzuciła tylko 11 punktów. Rywalki zaś tylko w jednej części meczu uzyskały mniej jak 25 punktów. Tylko dwóch przechwytów zabrakło do triple-double Klaudii Rutkowskiej (34 punkty, 10 zbiórek, 5 asyst i 8 przechwytów). Płocczanki w całym spotkaniu popełniły aż 39 strat i głównie z tego powodu przegrały tak wyraźnie, choć po pierwszej kwarcie prowadziły 21:17.Pierwszy dzień okazał się kompletnie nieudany dla drużyny Mon-Pol Płock, która w starciu z KS JAS FBG Sosnowiec w całej drugiej połowie rzuciła tylko 11 punktów. Rywalki zaś tylko w jednej części meczu uzyskały mniej jak 25 punktów. Tylko dwóch przechwytów zabrakło do triple-double Klaudii Rutkowskiej (34 punkty, 10 zbiórek, 5 asyst i 8 przechwytów). Płocczanki w całym spotkaniu popełniły aż 39 strat i głównie z tego powodu przegrały tak wyraźnie, choć po pierwszej kwarcie prowadziły 21:17.

• 18.01.2013 12:30

MON-POL Płock

36 : 107

KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec

W turnieju mogą brać udział zawodniczki urodzone w latach 1993 i 1994 (dopuszcza się udział czterech zawodniczek roczników 1995 - 1998).

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 30.01 – 3.02.2013. Awansują do niego po dwa zespoły z każdej grupy.