MP U-16 Kobiet: Olbrzymia radość w Ostrołęce

Znamy komplet drużyn, które zagrają o medale mistrzostw Polski w kategorii do lat 16. W środę awans do najlepszej czwórki imprezy wywalczyły UKS Huragan Wołomin i OSiR Trójka Żyrardów, czyli zespoły, które w turnieju finałowym nie przegrały żadnego z pięciu spotkań. Z awansu do dalszej fazy mogą się też cieszyć MUKS Poznań oraz MUKS Unia Basket Ostrołęka.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Miejscowe w ostatnim spotkaniu grupowym grały z TS Wisłą Kraków. Aby awansować do półfinału potrzebowały zwycięstwa, gdyż wcześniejsze spotkania zakończyły się po myśli zawodniczek z Ostrołęki. Mecz z „Białą Gwiazdą” był niezwykle wyrównany w drugiej połowie, a o jego wyniku przesądziła dopiero dogrywka. Po 10 minutach gry Unia Basket co prawda prowadziła 19:9, ale słabsza druga kwarta sprawiła, że po zmianie stron musiała nawet odrabiać straty. Do remisu na 30 sekund przed końcem doprowadziła Patrycja Wołosiuk, a w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry pomyliła się najskuteczniejsza zawodniczka Wisły Katarzyna Krajewska (22 pkt w całym meczu). W dogrywce skuteczna z linii rzutów wolnych była Dominika Skrzecz, a ważne punkty spod kosza dołożyła Patrycja Jarka. To w połączeniu z mądrą obroną zapewniło drużynie z Ostrołęki wygraną. Krakowianki popełniły łącznie 32 straty.

Pewny miejsca w półfinałach i zwycięstwa w grupie Huragan Wołomin również w czwartek zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ogrywając PTK Pabianice. Jedynie Monika Radomska w drużynie spod Warszawy spędziła na boisku więcej jak 23 minuty.

Zespół VBW GTK Gdynia w przypadku wygranej nad OSiR Trójka Żyrardów mógł nawet wygrać grupę, ale na skutek porażki spadł dopiero na czwarte miejsce. Trójmiejska ekipa przegrała 50:55, na siedemdziesiąt sekund przed końcem mając o siedem punktów mniej niż rywalki. Gdynianki nie znalazły sposobu na zatrzymanie Amalii Rembiszewskiej (19 pkt i 12 zbiórek).

Dzięki korzystnemu stosunkowi koszy rzuconych do straconych drugie miejsce w grupie B zajął MUKS Poznań, który bez większych kłopotów pokonał najsłabszą w grupie UKS Piątkę Lublin. Piąta drugą kwartę przegrała 4:25, a w całym spotkaniu popełniła aż 37 strat. Rywalki o 29 mniej.