MP U-16 Mężczyzn: Koniec fazy grupowej

W czwartek zakończyła się faza grupowa finałów mistrzostw Polski do lat 16. Ostatecznie po bardzo zaciętej rywalizacji w strefie medalowej znalazły się zespoły WKK Wrocław, GTK Gdynia, WKS Śląsk Wrocław i UKS Gim. 92 Ursynów Warszawa.

GRUPA A

Na zakończenie rywalizacji grupowej koszykarze WKK Wrocław pewnie wygrali derbowy pojedynek z PGE Turowem Zgorzelec i tym samym zakończyli tę fazę rozgrywek z kompletem zwycięstw. Najlepszy na boisku był mierzący 212 cm Daniel Kolankowski, który w 31 minut rzucił 25 punktów i zebrał 15 piłek.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U16
  • 24.05.2012 11:00

WKK Wrocław

72 : 58

PGE Turów Zgorzelec

Za to wciąż bez zwycięstwa pozostają koszykarze ŁKS KM Łódź. W czwartek przegrali z TKM Włocławek, choć 22 punkty, 6 zbiórek i 2 przechwyty miał kadrowicz Piotr Łucka. Łodzianie byli bardzo blisko pierwszej wygranej, aczkolwiek ostatnią kwartę przegrali bardzo dotkliwie, bo aż 9:22, co zadecydowało o końcowym wyniki.

• 24.05.2012 13:15

ŁKS KM Łódź

68 : 73

TKM Włocławek

Cóż za emocje towarzyszyły pojedynkowi UKS Astorii Bydgoszcz z WKS Śląskiem Wrocław. Stawka spotkania była ogromna, bowiem zwycięzca wchodził do półfinału. Już w pierwszej, wygranej 26:15 kwarcie, inicjatywę przejęli zawodnicy z Wrocławia, którzy bez większych problemów wygrali to ważne spotkanie. Na nic zdał się rewelacyjny występ Mateusza Fatza, który tym razem miał 23 punkty, 18 zbiórek i 4 bloki.

• 24.05.2012 15:30

UKS G26 Astoria / Filomag Bydgoszcz

55 : 69

WKS Śląsk Wrocław

GRUPA B

Koszykarze STK Czarnych Słupsk pewnie wygrali ostatni mecz grupowy z MKS Grójec i ostatecznie zagrają o 5 miejsce w turnieju. O ich wygranej zadecydowała trzecia kwarta, wygrana aż 24:6. 21 punktów rzucił najskuteczniejszy na parkiecie Wojciech Jakubiak.

• 24.05.2012 13:00

MKS Grójec

67 : 83

STK Czarni Słupsk

Dotkliwej porażki doznali za to koszykarze MKS Polonii Warszawa, którzy ostatecznie wypadli ze strefy medalowej. 21 punktów i 18 zbiórek miał najlepszy na boisku Grzegorz Kulka, jednak z parkietu zwycięsko schodzili koszykarze MTS Basketu Kwidzyn. Po raz kolejny w ich barwach strzelecką formą błysnął Mateusz Konopatzki, który zdobył 25 punktów.

• 24.05.2012 15:15

MKS Polonia Warszawa

70 : 78

MTS Basket Kwidzyn

Do niezwykle ciekawego spotkania doszło na zakończenie fazy grupowej, kiedy to gospodarze GTK Gdynia podejmowali zdecydowanych faworytów turnieju, czyli UKS Gim. 92 Ursynów Warszawa. Gdynianie pierwsze punkty zdobyli dopiero w 9. minucie, jednak z czasem wrócili do gry, a nawet przejęli inicjatywę. Ostatecznie zabrakło im ofensywnych atutów, by wygrać ten prestiżowy mecz. 24 punkty, 7 przechwytów 4 asysty i 3 zbiórki miał najlepszy na parkiecie Marek Zywert.

• 24.05.2012 17:30