Zaczęliśmy sezon ligowy!

Dwanaście klubów pierwszej ligi zainaugurowało sezon ligowy 2013/2014. Pierwszym liderem został MOSiR PBS Bank KHS Krosno, który na wyjeździe pokonał Spójnię Stargard Szczeciński. W derbach kujawsko-pomorskiego Polski Cukier SIDEn lepszy od Astorii. Od zwycięstwa sezon ligowy rozpoczęli też trzej beniaminkowie King Wilki Morskie Szczecin, MCKiS Termo Rex Jaworzno i WKK Wrocław.

Tylko do przerwy zanosiło się na dużą niespodziankę, jaką byłoby zwycięstwo Spójni Stargard Szczeciński nad MOSiR PBS Bank KHS Krono. Po 20 minutach gry gospodarze prowadzili 30:28, dobrze wykorzystując błędy w obronie rywali. Krośnianie po wyjściu z szatni nie dali jednak rywalom większych szans, wygrywając trzecią kwartę spotkania 22:4 i tę przewagę utrzymali do końca. Udany debiut ligowy w barwach przyjezdnych zanotował Grzegorz Grochowski (13 pkt, 5 zbiórek i 7 asyst). Najlepszym zawodnikiem Spójni okazał się Tomasz Ejsmont (16 pkt i 7 zbiórek), który latem przeniósł się do zachodniopomorskiego z MCKiS Termo-Rex Jaworzno.

• 28.09.2013 17:00

KS Spójnia Stargard Szczeciński

53 : 68

MOSiR PBS Bank KHS Krosno

Norbert Kulon nie miał wiele czasu, aby zgrać się z kolegami z Polfarmeksu Kutno, ale był jednym z bohaterów swojego zespołu w starciu z mocną Wikaną Startem Lublin. Były koszykarz ekstraklasowego Śląska nie tylko rzucił 17 punktów, ale miał przy tym 7 asyst. Goście rozpoczęli spotkanie dobrze, bo od prowadzenia 21:13, ale gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty i mimo problemów z faulami graczy z pierwszej piątki zdołali wygrać mecz. 18 punktów dla lublinian rzucił doświadczony Grzegorz Mordzak.

• 28.09.2013 17:30

Polfarmex Kutno

75 : 68

MKS Wikana Start S.A. Lublin

Derby województwa kujawsko-pomorskiego zgodnie z prognozami dla Polskiego Cukru SIDEN Toruń. Walczący o awans do ekstraklasy swoją przewagę budował stopniowo, lecz systematycznie, dzięki czemu przed rozpoczęciem ostatniej części zawodów prowadził różnicą dwudziestu punktów. Dobrze swoje doświadczenie pod koszem wykorzystał Tomasz Wojdyła (18 pkt i 7 zbiórek). Z double-double w bydgoskiej drużynie zawody zakończył Marcin Kowalewski (12 pkt i 10 zbiórek).

• 28.09.2013 18:00

Polski Cukier SIDEn Toruń

84 : 66

Astoria Bydgoszcz

Łącznie 42 straty zanotowali koszykarze WKK i Znicza Basket we Wrocławiu. Lepsi w polu trzech sekund byli gospodarze, którzy dzięki 12 zbiórkom w ataku zdołali wygrać zawody. Na tle pruszkowian bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Diduszko (20 pkt i 6 zbiórek), a zwłaszcza w drugiej połowie grą gospodarzy dobrze kierował Jan Grzeliński. Z dorobkiem 17 punktów mecz zakończył Przemysław Lewandowski.

WKK ProBiotics Wrocław

79 : 68

MKS Znicz Basket Pruszków

Tylko 1 z 10 spotkań sparingowych wygrali przed sezonem koszykarze MCKiS Termo-Rex Jaworzno, ale debiut  w pierwszej lidze mieli udany. Beniaminek pokonał na własnym parkiecie AZS Politechnikę Big Plus Poznań, choć po pierwszej kwarcie przegrywał 14:26. Równie udany debiut w pierwszej lidze zanotował Patryk Przyborowski, autor 28 punktów (8/12 z gry). Oprócz Pawła Hybiaka (2/11 z gry i 7 strat) słabsze zawody zanotowali Paweł Stankiewicz i Adam Metelski.

AZS Politechnika Poznań

Mks Dąbrowa Górnicza - Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (niedziela, godzina 17:00)