MP U-14 Mężczyzn: Pyra i WKK niepokonani

Już tylko dwa zespoły, a mianowicie MKK Pyra Poznań i WKK Wrocław, pozostały bez porażki podczas finałów mistrzostw Polski do lat 14. Co ciekawego wydarzyło się drugiego dnia rywalizacji w Koszalinie?

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Drugą wygraną odnieśli koszykarze MKK Pyra Poznań, którzy dzisiaj pokonali zdecydowanie, bo 74:42 STK Czarnych Słupsk. Zawody rozstrzygnęły się już do przerwy, bowiem po 20 minutach poznaniacy prowadzili aż 50:21! Najskuteczniejszym graczem MKK Pyra znów Kuda Gudełajtis, który tym razem w 20 minut zdobył 16 "oczek".

Po wczorajszej porażce zawodnicy UKS Jedynki Pelpin podnieśli się i w bardzo dobrym stylu wygrali 71:55 z WKS Śląskiem Wrocław. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, wygrana przez koszykarzy z Pelpina 24:8. Double-double w postaci 22 punktów i 12 zbiórek zapisał na swym koncie Kamil Górski. Przez całe zawody toczył on pojedynek z Bartłomiejem Szmidtem. Podkoszowy WKS Śląska był mniej skuteczny, trafił tylko 4 z 11 rzutów, co dało mu 9 punktów, lecz zebrał aż 17 piłek!

Dopiero w drugiej połowie WKK Wrocław odskoczyło w starciu z TKM Włocławek i wrocławianie ostatecznie zwyciężyli 69:63 niezwykle emocjonujące spotkanie. TKM szybko wyszedł na prowadzenie, bo dobre zawody rozgrywał Bartłomiej Pietras, który ostatecznie zapisał na swym koncie 18 punktów i osiem zbiórek, lecz druga połowa należała do WKK. Nie do zatrzymania był zwłaszcza Dominik Rutkowski, który w zaledwie 28 minut rzucił 29 punktów.