MP U-14 Mężczyzn: Koniec fazy grupowej

W piątek zakończyła się faza grupowa finałów mistrzostw Polski do lat 14. Poznaliśmy więc cztery zespoły, które powalczą o medale. Kto wciąż ma szanse na mistrzowski tytuł?

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Mimo dobrej pierwszej połowy koszykarzom WKS Śląsk Wrocław nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa podczas turnieju finałowego w Koszalinie. Dzisiaj wrocławianie przegrali z walczącymi o awans zawodnikami STK Czarni Słupsk 63:70. Słupszczanie pokazali zbalansowany atak, a 9-punktowa zaliczka po trzeciej kwarcie okazała się wystarczają by wygrać ten mecz.

W decydującym spotkaniu w grupie A UKS Jedynka Pelpin zaskoczyła MKK Pyrę Poznań i rzutem na taśmę wywalczyła awans do półfinału! Koszykarze UKS Jedynki dzisiejszy mecz "o być albo nie być" wygrali 60:51. Zawodnicy z Pomorza byli świadomi stawki spotkania i od pierwszej minuty zdominowali zawody. Po pierwszej kwarcie prowadzili 18:8 i dowiezli tę przewagę do samego końca. Świetne zawody rozegrał Julian German, który w 28 minut rzucił 25 punktów.

Pierwsze spotkanie w turnieju wygrali za to gospodarze. MKKS Żak Koszalin pokonał bowiem 64:56 TKM Włocławek, mocno krzyżując plany rywalom. Koszalinian do wygranej poprowadził duet Michał Frydrysiak - Wiktor Bednarczyk. Obaj w sumie zdobyli 44 "oczka" i zdominowali wygraną 22:12 przez MKKS Żak trzecię kwartę.

Jedynym zespołem bez porażki zostali już więc koszykarze WKK Wrocław. Dziś co prawda pokonali 63:58 KKS Siarkę Tarnobrzeg, jednak nie bez problemów. Początek należał dość niespodziewanie do tarnobrzeżan, którzy chwilę przed zakończeniem pierwszej kwarty prowadzili 22:16. Stawiani w roli faworytów wrocławianie rzucili się jednak do odrabiania strat i w trzeciej kwarcie po serii 12:0 wygrywali 52:40. Do końca meczu nie mogli być jednak pewni zdecydowanego zwycięstwa.