MP U-14 Kobiet: Kto zagra o złoto?

MUKS WSG Bydgoszcz i OSiR Trójka Żyrardów zagrają w niedzielę o mistrzostwo Polski do lat 14 kobiet! Oba zespoły pewnie wygrały swoje półfinałowe spotkania. Bydgoszczanki okazały się lepsze od UKS Żak Nowy Sącz, zaś miejscowe pokonały MLKS Rzeszów.

Wyniki półfinałów nie są niespodzianką. Zarówno MUKS WSG jak i OSiR Trójka w turnieju finałowym prezentowały się najlepiej. Drużyny nie tylko zdecydowanie wygrały zmagania w swoich grupach, ale też nie poniosły przy tym żadnej porażki. Rywalki w półfinale znalazły się dzięki korzystnemu stosunkowi koszy rzuconych do straconych w układzie trójkowym.

Starcie z UKS Żak Nowy Sącz od początku układało się po myśli zespołu z Bydgoszczy. Już po pierwszej kwarcie było 24:6 dla najlepszego zespołu grupy A. Tę przewagę MUKS WSG zdołał utrzymać do końca. Bydgoszczanki w całym spotkaniu zebrały aż 24 piłki w ataku, a niezwykle efektywna w tym elemencie była Natalia Gwizdała (14 zbiórek, w tym 8 pod koszem rywalek). 18 punktów uzyskała Weronika Papiernik.

Młode koszykarki OSiR Trójki w pierwszej kwarcie nie poradziły sobie z presją, ulegając rywalkom 7:12, ale później przeważały już na boisku. Kluczowa dla losów tego półfinału była trzecia kwarta wygrana 26:8. Ekipa z Podkarpacia popełniła aż 38 strat, po których żyrardowianki często miały okazje na zdobycie stosunkowo łatwych punktów. Nie do zatrzymania były Marta Nitkiewicz (21 pkt i 8 zbiórek) oraz Weronika Nowakowska (19 pkt).