Polki wygrały z Niemkami

Reprezentacja Polski koszykarek rozegrała w piątek przedostatni mecz sparingowy przed pierwszym spotkaniem kwalifikacji do Mistrzostw Europy. "Biało-czerwone" wygrały z reprezentacją Niemiec 59:53, prowadząc do przerwy 37:21. Rewanż w sobotę w Inowrocławiu o godzinie 13:00.

news Zdjęcia | fot. Adam Markiewicz

Zobacz statystyki z meczu

Na początku spotkania było sporo nierównej gry z obu stron. Tym bardziej, że Niemki od pierwszej akcji grały obronę na całym boisku i tak też broniły przez 40 minut. Nie przyniosło im to jednak wymiernych korzyści, bo Polki nieźle radziły sobie z pressingiem i w 15 minucie meczu wygrywały już 31:12. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych 37:21 i całkowitą kontrolą naszych koszykarek nad sytuacją.

Niestety po przerwie nasza gra wyglądała bardzo źle. Niemki zanotowało serię 7:0 i z 16-punktowej przewagi zrobiło się 37:28. Mecz się wyrównał, ale w obu zespołach panował chaos. Kiedy na niespełna dwie minuty przed końcem meczu Katharina Fikiel trafiła z półdystansu Niemki zniwelowały stratę do trzech punktów (56:53).

Naszym koszykarkom udało się jednak opanować sytuację i ostatecznie zwyciężyły 59:53. Nieźle zagrała Agnieszka Skobel, który miała kilka ważnych przechwytów i trafiała po kontrach w ważnych momentach w końcówce. Solidnie zaprezentowała się także Magdalena Losi, która w 18 minut zdobyła 10 punktów trafiając 4 z 6 rzutów z gry.

W sobotę o godzinie 13:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Polki zagrają ponownie z Niemkami i będzie to ich ostatnia gra towarzyska przed rozpoczynającymi się w przyszłą sobotę kwalifikacjami do Mistrzostw Europy 2013.

Polska - Niemcy 59:53 (19:10, 18:11, 7:15, 15:17)

Polska: Skobel 12, Losi 10, Piekarska 9, Koc 8, Walich 7, Idczak 5, Pawlak 3, Gulak-Lipka 3, Szott 2, Chomać 0, Makowska 0.