MP U-20: Derby Trójmiasta dla Trefla

Mistrzostwa Polski do lat 20 rozpoczęte! W meczu otwarcia ŁKS Łódź prowadzony przez 20-letniego Bartłomieja Bartoszewicza pokonał 65:54 Stal Ostrów Wlkp. W derbach Trójmiasta Trefl Sopot po emocjonującym spotkaniu pokonał 64:58 GTK Gdynia.

TERMINARZ I WYNIKI

GRUPA A

Dość nieoczekiwanie koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego postawili bardzo wymagające warunki faworyzowanym łodzianom. Jeszcze w czwartej kwarcie na tablicy widniał remis 50:50, lecz ŁKS zamknął pierwszy mecz mistrzostw Polski U20 serią 15:4. Najlepszy na parkiecie był zdecydowanie Bartłomiej Bartoszewicz, który zapisał na swym koncie potężne double-double w postaci 28 punktów i 19 zbiórek. Co ciekawe, w Stali przez całe spotkanie do kosza trafili tylko trzej zawodnicy!

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U20
  • 14.03.2012 12:00

KS Stal Ostrów Wlkp.

54 : 65

ŁKS KM Łódź

W derbach Trójmiasta górą koszykarze Trefla. O ich zwycięstwie zadecydowała czwarta kwartka, którą sopocianie wygrali 13:2, dzięki czemu ostatecznie pokonali GTK Gdynia 64:58. Dla wygranych po 15 punktów rzucili Kacper Stalicki i Filip Małgorzaciak, lecz strzelcem meczu z dorobkiem 19 oczek był 19-letni Robert Kolka z GTK.

• 14.03.2012 16:15

Trefl Sopot

64 : 58

GTK Gdynia

GRUPA B

Rywalizacja w grupie B rozpoczęła się od bardzo zaciętego spotkania MKS Dąbrowa Górnicza z Zastalem Zielona Góra. Ci pierwsi jeszcze na 2 minuty przed końcem sensacyjnie prowadzili 73:71, po tym jak trójkę trafił Grzegorz Grochowski. Końcówka spotkania to jednak popis umiejętności 18-letniego Nikodema Sirijatowicza, który dwoma rzutami zapewnił Zastalowi wygraną 75:73. Wspominany wcześniej Grochowski rzucił aż 34 punkty, a do tego dodał 5 zbiórek i 3 asysty.

• 14.03.2012 14:00

MKS Dąbrowa Górnicza

73 : 75

SKM Zastal Zielona Góra

Gospodarze ani przez chwilę nie byli w stanie zagrozić głównym faworytom, czyli ekipie WKK Wrocław. Novum Lublin w meczu otwarcia przegrało wysoko 45:85, a tylko 10 punktów rzucił ich lider Jakub Karolak. 19-letni obrońca był jednak blisko double-double, bowiem zebrał również 9 piłek. Po drugiej stronie dwucyfrowe zdobycze zapisał za to Piotr Niedźwiedzki, który by rzucić 17 punktów i zebrać 10 piłek potrzebował zaledwie 19 minut.

• 14.03.2012 18:30