MP U-20: Wiemy kto zagra o medale

Znamy już dwóch pierwszych uczestników jutrzejszych półfinałów mistrzostw Polski do lat 20. O awans do finału koszykarze WKK Wrocław powalczą z GTK Gdynia, a Trefl Sopot podejmie Zastal Zielona Góra.

GRUPA A

Stal Ostrów Wlkp. tym razem nie sprawiła kolejnej niespodzianki i uległa GTK 66:79. Dzisiaj ostrowianie nie byli już tak skuteczni z dystansu, a do tego przespali drugą kwartę, którą przegrali aż 12:25. Nieco osamotniony był Mateusz Zębski, który zapisał na swym koncie 26 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst. GTK zdominowało jednak walkę na tablicach, a także karciło rywali grą z kontry. Potężne double-double w postaci 12 punktów i 14 zbiórek miał Jarosław Trojan.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U20
  • 16.03.2012 10:00

GTK Gdynia

79 : 66

KS Stal Ostrów Wlkp.

W meczu, którego stawką był awans do strefy medalowej, Trefl Sopot nie dał żadnych szans ŁKS Łódź, wygrywając aż 73:44. Łodzianie mieli ogromne problemy ze skutecznością, trafiając zaledwie 22% rzutów z gry. Sopocianie z kolei jeszcze przed przerwą objęli bezpieczne prowadzenie i później kontrolowali przebieg meczu. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza Kacper Stalicki, którzy rzucił 15 punktów, trafiając 3 z 6 trójek.

• 16.03.2012 16:00

ŁKS KM Łódź

44 : 73

Trefl Sopot

GRUPA B

WKK Wrocław kontynuuje swoją dominację - wrocławianie w pierwszej połowie pozwolili rzucić MKS Dąbrowej Górniczej 27 punktów i po przerwie podopieczni trenera Niedbalskiego tylko kontrolowali spotkanie. Po raz kolejny dobre zawody rozegrał 19-letni Grzegorz Grochowski, który rzucił 16 punktów, a także miał 4 zbiórki i 2 asysty. Graczem meczu był jednak Piotr Niedźwiedzki, autor 22 punktów i 14 zbiórek.

• 16.03.2012 12:15

WKK Wrocław

82 : 56

MKS Dąbrowa Górnicza

W ostatnim meczu trzeciego dnia turnieju zobaczyliśmy bardzo ofensywne widowisko z dwoma świetnymi snajperami w rolach głównych. Jakub Karolak z Novum Lublin zdobył aż 35 punktów, zbierając przy tym 15 zbiórek, ale górą był Filip Matczak. Lider Zastalu poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, rzucając 26 punktów na bardzo dobrej skuteczności.

• 16.03.2012 18:15