Trefl II zrewanżował się za porażkę w lidze

Rezerwy Trefla Sopot i MKS Dąbrowa Górnicza jako pierwsze awansowały do trzeciej rundy Intermarche Basket Cup. Trójmiejska ekipa pokonała SMS PZKosz Władysławowo, zaś wicelider pierwszej ligi pokonał Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory.
news Zdjęcia | kurian

Na inaugurację ligowych zmagań w grupie A drugiej ligi SMS PZKosz niespodziewanie pokonał na wyjeździe rezerwy Trefla. Tym razem, już w ramach rozgrywek Intermarche Basket Cup, lepsze okazały się rezerwy wicemistrzów Polski. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale tylko po przerwie, wcześniej oba zespoły grały falami. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 21:6, ale kolejny fragment przegrali 2:21, tracąc siedemnaście punktów z rzędu. Słabiej niż w meczach ligowych wypadli bracia Zywertowie. 20 punktów i 6 zbiórek w zwycięskiej ekipie zanotował Aleksander Lebiedziński.

• Puchar Polski Mężczyzn - PZKosz
  • 06.11.2012 18:30

Trefl II Sopot

65 : 63

SMS PZKosz Władysławowo

Nie było niespodzianki w starciu czołowej ekipy pierwszej ligi z drugoligowcem. Goście wygrali 87:70, dominując na boisku po przerwie. Dobrze wypadł w tym spotkaniu zdobywca 18 punktów Jakub Karolak. W składzie MKS na to spotkanie nie znaleźli się Michał Wołoszyn oraz Paweł Zmarlak, który nie grał także w ostatnim spotkaniu ligowym. Oba zespoły popełniły ponad 20 strat.

HAWAJSKIE KOSZULE BANK SPÓŁDZIELCZY Żory

70 : 87

MKS Dąbrowa Górnicza II

Pozostałe spotkania drugiej rundy:

HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska - BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl (środa, godzina 17:30)

BKS TUR Bielsk Podlaski - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce (środa, godzina 18:00)

GKS Tychy - PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno (środa, godzina 18:00)

KSK Noteć Inowrocław - Polski Cukier SIDEn Toruń (środa, godzina 18:00)

AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań - AZS WSGK POLFARMEX Kutno (środa, godzina 18:00)

WKK Wrocław - WKS Śląsk Wrocław (środa, godzina 18:00)

KING WILKI MORSKIE Szczecin - AZS Radex Szczecin (środa, godzina 18:00)

KS Pogoń Prudnik - GTK FLUOR Gliwice (środa, godzina 18:30)

TS WISŁA Kraków - AZS AGH ALSTOM Kraków (środa, godzina 18:30)

STAWIŃSKI BASKET Piła - KS Spójnia Stargard Szczeciński (środa, godzina 19:00)

DORAL NYSA Kłodzko - WSTK Wschowa Sława (środa, godzina 19:00)

KS KSIĘŻAK Łowicz - MKS Znicz Basket Pruszków (środa, godzina 19:30)

NOVUM Lublin - NETO PTG Sokół Łańcut (środa, godzina 19:30)

PWiK Piaseczno - WIKANA START SA Lublin (środa, godzina 19:45)