Połowa pierwszoligowców poza Intermarche Basket Cup

Derby Szczecina dla drugoligowych Wilków Morskich, które okazały się lepsze od pogrążonego w kryzysie AZS Radex Szczecin. Gości w tym spotkaniu poprowadził już Zbigniew Majcherek. Nie było niespodzianki w derbach Wrocławia, gdzie prowadzący w pierwszej lidze WKS Śląsk pokonał WKK Wrocław. Oprócz AZS Radex z Intermarche Basket Cup pożegnały się NETO Sokół, Wikana Start i Znicz Basket. Triple-double uzyskał obrońca Novum Lublin Michael Gospodarek.
news Zdjęcia | azswsgk.pl

Wcześniej, bo już w pierwszej rundzie, z pucharową rywalizacją pożegnały się trzy inne drużyny zaplecza PLK. W drugiej fazie turnieju nie znalazł się też żaden klub trzecioligowy.

Wyniki Intermarche Basket Cup na szczeblu PLK

Drużyna Handlopex AZS Politechniki Rzeszowskiej miała walczyć o czołowej lokaty w grupie C, ale niespodziewanie do tej pory nie wygrała meczu. Rzeszowianie pożegnali się także z rozgrywkami Intermarche Basket Cup, gdzie za rywala mieli pierwszoligową Budimpex-Polonię Przemyśl. Podopieczni Mariusza Zamirskiego wystąpili niemal w najsilniejszym składzie, bo tylko bez kontuzjowanego Tomasza Zabłockiego. Goście na zakończenie trzeciej kwarty prowadzili już 61:43, ale gospodarze zdołali zbliżyć się na siedem punktów. Na więcej „Niedźwiadki” już nie pozwoliły. Najskuteczniejszym strzelcem przyjezdnych okazał się Grzegorz Kukiełka - 13 punktów.

• Puchar Polski Mężczyzn - PZKosz
  • 07.11.2012 17:30

HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska

67 : 75

BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl

Z Kamilem Łączyńskim na ławce rezerwowych PBS Bank Efir Energy długo przegrywał w Tychach z miejscowym GKS. Decydującą czwartą kwartę krośnianie wygrali jednak różnicą dziesięciu punktów, kluczowy fragment spotkania wygrywając 11:2. Najdłużej na boisku przebywał w tym spotkaniu Dariusz Oczkowicz, który równocześnie został najskuteczniejszym graczem meczu, zdobywając 25 punktów. W drużynie z Krosna nie zadebiutował jeszcze Andrzej Misiewicz.

• 07.11.2012 18:00

GKS Tychy

86 : 90

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno

AZS Politechnika Big Plus w sobotę wygrała pierwszy mecz w lidze, niespodziewanie ogrywając Polski Cukier SIDEn. Tym razem poznanianie byli jednak zdecydowanie słabsi od AZS WSGK Polfarmex, a więc czołowej drużyny pierwszej ligi. Przyjezdni już do przerwy prowadzili różnicą siedemnastu punktów i potrafili ją utrzymać do końca zawodów. Dawid Bręk i Mateusz Szwed nie pojawili się tego dnia na boisku.

AZS Politechnika Poznań

53 : 79

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

Mecz Intermarche Basket Cup koszykarze SKK wykorzystali na poprawę humorów po nienajlepszych spotkaniach ligowych. Zespół Tomasza Araszkiewicza dwa ostatnie mecze przegrał bardzo wyraźnie, dlatego potrzebował spotkania, w którym odzyskałby wiarę we własne umiejętności. Od początku meczu w Bielsku Podlaskim było widać, który zespół występuje w wyższej klasie rozgrywkowej. Do przerwy przewaga SKK wynosiła już dwadzieścia siedem punktów. Dobrze w starciu z byłą drużyną wypadł Mariusz Rapucha (15 pkt, 6 asyst i 3 zbiórki).

BKS Tur Bielsk Podlaski

62 : 90

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

Moment rozkojarzenia w trzeciej kwarcie mógł nawet kosztować porażkę Polski Cukier w meczu z beniaminkiem KSK Noteć Inowrocław. Drugoligowa ekipa trzecią część meczu wygrała bowiem 22:6, odrabiając tym samym dziewiętnastopunktową stratę do przerwy. W decydującym fragmencie spotkania przydało się jednak doświadczenie Piotra Śmigielskiego (17 pkt) i Aleksandra Perki (18 pkt i 8 zbiórek), dzięki czemu to torunianie znaleźli się w trzeciej rundzie.

KSK Noteć Inowrocław

59 : 70

Polski Cukier SIDEn Toruń

Prestiżowe starcie Wilków Morskich z AZS Radex zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Prowadzeni przez Marcina Stokłosę (15 asyst) gracze Wilków Morskich już w pierwszej kwarcie wypracowali dwucyfrową przewagę, zdobywając dużo punktów z pola trzech sekund. Mimo opuszczenia boiska z powodu pięciu przewinień centymetry pod koszem dobrze wykorzystał Piotr Wojdyr (14 pkt i 9 zbiórek). Tylko Tomasz Balcerek w drużynie Akademików zakończył zawody z dwucyfrowym wskaźnikiem Evaluation.

KING WILKI MORSKIE Szczecin

82 : 60

AZS Radex Szczecin

Z dużą determinacją do derbów Wrocławia podeszli koszykarze obu klubów, ale zdecydowanie lepsi okazali się gracze pierwszoligowego Śląska. Grający w roli gości gracze Tomasza Jankowskiego wygrali każdą z czterech kwart, a na boisku długo przebywali zawodnicy solidnie wypadający w lidze. Śląsk zdecydowanie wygrał zwłaszcza walkę w polu trzech sekund, gdzie aż siedmiu graczy zanotowało przynajmniej trzy zbiórki. 16 punktów dla Śląska uzyskał Radosław Hyży, który trafił 5 z 6 rzutów z gry oraz wszystkie 6 wolnych.

WKK Wrocław

69 : 97

WKS Śląsk Wrocław

Były derby Szczecina i Wrocławia los skojarzył ze sobą też dwa kluby z Krakowa. AZS AGH Alstom w lidze wygrał więcej spotkań od Wisły, okazał się też lepszy od Pucharu Polski. Prowadzona przez Grzegorza Radwana „Biała Gwiazda” tragicznie zagrała zwłaszcza w ostatniej kwarcie, przegranej 5:23. Oba zespoły popełniły w tym meczu przynajmniej 23 straty. Rozgrywający Akademików Michał Szewczyk oprócz 8 punktów, miał 6 zbiórek, 6 przechwytów i 4 asysty.

• 07.11.2012 18:30

TS WISŁA Kraków

43 : 60

AZS AGH Alstom Kraków

Tomasz Madziar poprowadził prowadzącą w grupie B Pogoń Prudnik do siódmego zwycięstwa z rzędu w tym sezonie. Prudniczanie ograli GTK Fluor Gliwice, a Madziar rzucił 35 punktów (m.in. 7/10 za 3). Blisko double-double w przegranej drużynie był Paweł Wiekiera (9 punktów, 9 zbiórek i 5 fauli).

KS Pogoń Prudnik

91 : 81

GTK FLUOR Gliwice

Stawiński Basket Piła w pierwszej rundzie gładko pokonał Franz-Astorię, ale w kolejnej nie sprostał już odbudowującej formę Spójni Stargard Szczeciński. Gracze Tadeusza Aleksandrowicza przeważali niemal przez cały mecz, nie ustrzegając się kilku słabszych fragmentów. Po jednym z nich ze stanu 55:72, gospodarze zbliżyli się na pięć punktów. Wówczas faulowany Bartłomiej Szczepaniak trafił wszystkie trzy rzuty wolne i było po meczu. 23 punkty dla Spójni uzyskał Tomasz Stępień.

• 07.11.2012 19:00

STAWIŃSKI BASKET Piła

73 : 81

KS Spójnia Stargard Szczeciński

WSTK Wschowa Sława zamyka tabelę swojej grupy drugiej ligi, nie poradziło sobie też z Doralem Nysa Kłodzko, a więc drużyną, która dobrze radzi sobie zwłaszcza na własnym parkiecie. Znów wśród gospodarzy wyróżnił się Jarosław Bartkowiak (28 pkt i 17 zbiórek). O wygranej Doralu w dużej mierze przesądziła czwarta, wygrana 29:15, kwarta meczu.

DORAL NYSA Kłodzko

82 : 67

WSTK Wschowa Sława

Przed ostatnią kwartą NETO Sokół prowadził z Novum różnicą sześciu punktów, lecz od wyniku 62:54 na niecałe osiem minut przed końcem stracił trzynaście punktów. W Novum bardzo dobrze prezentowali się wówczas Jan Szadura (23 pkt w całym meczu) i Michel Gospodarek, który zakończył zawody z triple-double. Obrońca lublinian rzucił 18 punktów, a do tego miał 12 asyst, 10 zbiórek i 8 przechwytów! To było drugie tego typu spotkanie Novum w Intermarche Basket Cup, gdyż w pierwszej rundzie lublinianie na minutę przed końcem przegrywali z Pułaskim trzema punktami, a mimo to wygrali. Goście wystąpili w tym meczu bez Michała Barana i Bartosza Dubiela. Krótko na boisku przebywał też Maciej Klima.

• 07.11.2012 19:30

NOVUM Lublin

79 : 75

NETO PTG Sokół Łańcut

W składzie występującym w rozgrywkach juniora starszego wystąpił Znicz Basket w Łowiczu. Z tego powodu w meczowej dwunastce znaleźli się tylko dwaj zawodnicy regularnie grający w pierwszej lidze Łukasz Bonarek i Kamil Czosnowski. Gospodarze pewnie wygrali pierwszą połowę spotkania, ale w drugiej to ambitnie grający zawodnicy Znicza Basket byli lepsi. W drużynie z Pruszkowa wystąpiło czterech zawodników z rocznika 1996. 17 punktów dla zwycięzców uzyskał Kacper Kromer.

KS KSIĘŻAK Łowicz

88 : 62

MKS Znicz Basket Pruszków

Bez Tomasza Celeja, który nawet nie przyjechał na mecz do Piaseczna oraz z Łukaszem i Marcelem Wilczkami oraz Przemysławem Łuszczewskim na ławce rezerwowych Wikana Start gładko przegrała z PWiK. Gospodarza bardzo dobrze wypadli zwłaszcza w trzeciej kwarcie, którą wygrali 30:10. Więcej niż w spotkaniach ligowych na boisku w drużynie z Lublina przebywał zwłaszcza Michał Marciniak (19 pkt i 8 zbiórek). Żadnego z siedmiu rzutów z gry nie trafił Łukasz Szczypka. Najskuteczniejszym graczem PWiK był Michał Wojtyński - 19 punktów.

• 07.11.2012 19:45

KS Piaseczno

99 : 66

WIKANA START SA Lublin

Wyniki wtorkowych spotkań drugiej rundy

Na inaugurację ligowych zmagań w grupie A drugiej ligi SMS PZKosz niespodziewanie pokonał na wyjeździe rezerwy Trefla. Tym razem, już w ramach rozgrywek Intermarche Basket Cup, lepsze okazały się rezerwy wicemistrzów Polski. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale tylko po przerwie, wcześniej oba zespoły grały falami. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 21:6, ale kolejny fragment przegrali 2:21, tracąc siedemnaście punktów z rzędu. Słabiej niż w meczach ligowych wypadli bracia Zywertowie. 20 punktów i 6 zbiórek w zwycięskiej ekipie zanotował Aleksander Lebiedziński.

• 06.11.2012 18:30

Trefl II Sopot

65 : 63

SMS PZKosz Władysławowo

Nie było niespodzianki w starciu czołowej ekipy pierwszej ligi z drugoligowcem. Goście wygrali 87:70, dominując na boisku po przerwie. Dobrze wypadł w tym spotkaniu zdobywca 18 punktów Jakub Karolak. W składzie MKS na to spotkanie nie znaleźli się Michał Wołoszyn oraz Paweł Zmarlak, który nie grał także w ostatnim spotkaniu ligowym. Oba zespoły popełniły ponad 20 strat.