Kanada ponownie ogrywa Polki

Kanada pokonała Reprezentację Polski 73:68 podczas pierwszego dnia turnieju towarzyskiego we Francji. Po 13 punktów dla Biało-Czerwonych zdobyły Ewelina Kobryn i Elżbieta Międzik.

Po bardzo wyrównanym początku reprezentacja Polski dzięki trafieniu z dystansu Katarzyny Krężel prowadziła 11:7. Później jednak to Kanada przejęła inicjatywę. Do końca tej części meczu rywalki zanotowały serię 14:3 i po rzutach wolnych Kia Nurse było już 21:14. W drugiej kwarcie bardzo dobrze radziły sobie Elżbieta Międzik i Paulina Pawlak, a po trójce Krężel Biało-Czerwone wróciły na prowadzenie 33:32. Ostatecznie jednak to Kanadyjki po pierwszej połowie wygrywały 38:35.

W trzeciej kwarcie Polki ponownie potrafiły zbliżyć się na jeden punkt dzięki akcji Eweliny Kobryn, ale to rywalki ciągle utrzymywały kilkupunktową przewagę. Dzięki akcji Miah-Marie Langlois wygrywały 56:50. Jeszcze w ostatniej części spotkania po trójce Międzik kadra trenera Jacka Winnickiego przegrywała tylko trzema punktami. Kanadyjki dość szybko zdobyły jednak przewagę 70:61, a nasza reprezentacja nie potrafiła ich już dogonić, mimo dobrej gry Krężel i Kobryn.

To drugie zwycięstwo Kanady z Polkami w okresie przygotowawczym. W czwartek o godz. 20.45 Biało-Czerwone zagrają z gospodyniami turnieju – Francją.

Polska – Kanada 68:73 (14-21, 21-17, 15-18, 18-17)

Polska: Kobryn 13, Międzik 13, Krężel 11, McBride 7, Żurowska-Cegielska 6, Skobel 6, Pawlak 5, Owczarzak 3, Leciejewska 2, Koc 2, Jujka 0, Morawiec 0

Kanada: Nurse 14, Tatham 13, Gaucher 12, Ayim 8, Murphy 7, Plouffe 6, Raincock-Ekunwe 6, Langlois 5, Fields 2, Boogard 0, Grant-Allen 0