Przygotował - Adam Wall
Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.
1. Etap
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-12 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - o utrzymanie.
2. Etap
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
II runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - C4/C5
para 3: C1/C8 - D4/D5
para 4: D1/D8 - A4/A5
para 5: A2/A7 - D3/D6
para 6: B2/B7 - A3/A6
para 7: C2/C7 - B3/B6
para 8: D2/D7 - C3/C6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)
V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn
2. Etap - O utrzymanie
Drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup, w których rywalizowały w Etapie 1. Do klasyfikacji zalicza się wszystkie mecze z Etapu 1.
Drużyny, które zajmą 11. i 12. miejsca w grupach tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.
Rywalizacja na tym etapie może zostać anulowana, jeśli drużyny tracące prawo gry w lidze są już znane po 1 Etapie. Rywalizacja na tym etapie może zostać przerwana po 3. kolejce w przypadku wyłonienia do tego momentu drużyn tracących prawo gry w lidze.
O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Losowanie.
Runda zasadnicza zakończy się 6 marca 2016 roku (wszystkie mecze obligatoryjnie o godzinie 18:00)
Grupa A
AZS UMK Consus PBDI Toruń
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Asseco II Gdynia
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
BC Obra Kościan
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Decka Pelplin
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Domino Inowrocław
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Itago Gdynia
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS Basket Piła
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Kotwica 50 Kołobrzeg
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Politechnika Gdańska
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
SMS PZKosz Władysławowo
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
TKM Włocławek
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Trefl II Sopot
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Grupa B
AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
BKS Tur Bielsk Podlaski
MIMO MONITÓW KLUB NIE PRZESŁAŁ ZDJĘCIA DRUŻYNY
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
domlublin.pl AZS UMCS Lublin
KK Warszawa
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS Księżak Łowicz
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS Rosa Sport Radom
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS Shmoolky Warszawa
MIMO MONITÓW KLUB NIE PRZESŁAŁ ZDJĘCIA DRUŻYNY
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
MKS Start SA Lublin
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Polonia Warszawa
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Sokół Ostrów Mazowiecka
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
ZKS Stal Stalowa Wola
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Grupa C
AGH Kraków
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
AZS AWF Mickiewicz Romus II Katowice
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
AZS Politechnika Częstochowa
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Alba Chorzów
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KK Polonia Bytom
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS AZS PŚ Gliwice
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS MOSiR Cieszyn
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
MCKiS Jaworzno
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
MKS II Dąbrowa Górnicza
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Pogoń Ruda Śląska
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
TS Wisła Kraków
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Zagłębie Sosnowiec
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Grupa D
AZS Politechnika Poznań
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Górnik Trans.eu Wałbrzych
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Jamalex Polonia 1912 Leszno
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KK Oleśnica
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
KS Sudety Jelenia Góra
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
MKS Otmuchów
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
MKS Sokół Marbo Międzychód
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Muszkieterowie Nowa Sól
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
RKKS Rawia Rawag Rawicz
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Röben Gimbasket Wrocław
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
Sklep Polski MKK Gniezno
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY
WKK Wrocław
ZOBACZ SKŁAD DRUŻYNY