Podkarpacie celuje w 76 punktów i pierwsze miejsce w tabeli

Max Elektro Sokół Łańcut i Miasto Szkła Krosno nadal bez porażki w pierwszej lidze mężczyzn. Oba zespoły z Podkarpacia wygrały swoje wyjazdowe mecze w ramach 3. kolejki spotkań, rzucając rywalom 76 punktów. Źle sezon rozpoczęli koszykarze SKK Siedlce i Spójni Stargard, przegrywając swoje trzy pierwsze mecze.

Miasto Szkła pokonało w Poznaniu beniaminka Biofarm Basket, jeszcze przed przerwą osiągając 19-punktową przewagę. Młodzi zawodnicy z Wielkopolski wyraźnie przegrali walkę pod tablicami, a przyjezdnym w odniesieniu wygranej nie przeszkodziły 23 straty.

Znacznie bardziej wyrównany był mecz z udziałem Max Elektro Sokoła, wygrany przez podopiecznych Dariusza Kaszowskiego 76:67. Łańcucianie okazali się lepsi na wyjeździe od nieobliczalnej meritumkredyt Pogoni Prudnik.

Dwa niedzielne spotkania zakończyły się wygranymi gospodarzy. Legia Warszawa utrzymała przewagę z pierwszej połowy i ograła w stolicy WKS Śląsk II Wrocław, zaś w Radomiu ACK UTH Rosa lepsza od KSK Noteć Inowrocław.