Kadra U16 kobiet pokonuje Litwę

W ostatnim meczu kontrolnym w Kownie nasze kadetki pokonały reprezentację Litwy 84:57.

Po dwóch minimalnych porażkach zespół Macieja Gordona wyciągnął wnioski i odniósł przekonywujące zwycięstwo.

Podobnie jak w drugim spotkaniu nasz zespół zaczął skoncentrowany, od pierwszych minut stosując agresywną obronę na różnych wysokościach boiska. Litwinki nie były w stanie skutecznie się przeciwstawić i do przerwy Polki osiągnęły osiemnastopunktową przewagę (45:27).

Gospodynie, tak jak dzień wcześniej, w drugiej połowie podjęły próbę zniwelowania straty poprzez zonę press, ale tym razem Polki zachowały zimną krew realizując konsekwentnie przedmeczowe założenia sztabu szkoleniowego.

Grając całą dwunastką Polki nie zwalniały tempa gry i do końca kontrolowały wydarzenia na boisku pokonując rywalki 84:57.

Jednym z ważnych elementów, który zdecydował o końcowym sukcesie była walka na obu tablicach, którą nasz zespół wygrał różnicą 18 zbiórek.

Litwa - Polska 57:84 (13:24,14:21,12:23,18:16)

Polska: Hipp 11, Wojtala 10, Kulińska 8, Trzeciak 8, Leszczyńska 8, Popiół 7, Wińkowska 7, Zięmborska 7, Banaszak 6, Iwaniuk 5, Klimek 4, Gzinka 3

Kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy Dywizji B w Oradei (Rumunia) będą mecze kontrolne z reprezentacją Grecji, które nasza kadra rozegra w Atenach w dniach 25-27 lipca.