Kadra 3x3 odpadła w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Półfinał mistrzost Europy nie dla reprezentacji Polski 3x3 mężczyzn. W ćwierćfinale rozgrywanego w Bukareszcie turnieju finałowego biało-czerwoni ulegli 14:21 faworyzowanej Słowenii, która później została najlepszą drużyną Starego Kontynentu.

news

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Polacy nie ukrywali, że chcieliby uniknąć gry ze Słowenią w pierwszym etapie fazy pucharowej. Aby tak się stało, musieli jednak zająć pierwsze miejsce w grupie. Niestety w kluczowym spotkaniu ulegli Holandii 10:11.

Mecz ze Słowenią Polacy rozpoczęli nie najlepiej, bo od wyniku 0:4. Potrafili jednak doprowadzić do remisu 9:9, ale w ważnym momencie rywale trafiali rzuty z dystansu, podczas gdy nasi reprezentanci nie mogli wstrzelić się do kosza. Ostatecznie Polacy przegrali 14:21, ale w ostatnich sekundach już nie bronili.

- Przegraliśmy ze Słowenią prowadząc przez większą część meczu wyrównaną walkę. Zabrakło nam, jak w całym turnieju, celnych rzutów z dystansu - przyznaje Filip Kenig. - Wydaje nam się, że stać nas było na ciut więcej. Porażka w grupie z Holandią była kluczowa dla układu drabinki i ewentualnego awansu do strefy medalowej. Małe pocieszenie, że przegraliśmy w grupie tylko z późniejszym brązowym medalistami, a w 1/4 po walce ograli nas nowi Mistrzowie Europy. Niedosyt pozostaje - dodaje reprezentant Polski.

Słowenia w finale pokonała Serbię 

Skład reprezentacji Polski na ME: Filip Kenig, Norbert Kulon, Przemysław Lewandowski i Przemysław Rduch.

Polska - Słowenia 14:21

udostępnij