Porażka kadry U18 kobiet z Francją

Nie było niespodzianki w poniedziałkowym meczu mistrzostw Europy U18 kobiet grupy B. Niepokonana w turnieju Francja zwyciężyła reprezentację Polski 89:58. O ćwierćfinał Biało-Czerwone zagrają w środę z najlepszym zespołem grupy A - Portugalią.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

W połowie drugiej kwarty Polki od Trójkolorowych dzieliło jedno trafienie z gry. Do przerwy nasz zespół przegrywał 26:35 i ten dystans nie powiększył się do początku czwartej odsłony. Niestety w tej części zawodów rywalki uzyskały wyraźną przewagę.

Nie tylko uzyskały wyraźną przewagę pod tablicami, którą stopniowo budowały od pierwszych minut, ale także wymusiły sporą liczbę strat naszej drużyny. Szybko znalazło to swoje przełożenie na wynik. Francuzki w ostatniej części zawodów rzuciły 34 punkty, pieczętując tym samym wygraną nad Polkami.

Biało-Czerwone zakończyły zmagania w grupie B mistrzostw Europy do lat 18 na czwartej pozycji. O ćwierćfinał zagrają w środę z najlepszym zespołem grupy A - Portugalią.

Polska - Francja 58:89 (13:17, 13:18, 20:20, 12:34)
Polska: W. Stasiak 14, N. Rutkowska 10, N. Tomasik 6, M. Nassisi 6, Ł. Grządziela 5, J. Adamczuk 5, A. Burzyńska 4, K. Ułan 4, D. Ullmann 3, W. Steblecka 1.