Polki zagrają o 7. miejsce w ME U18 kobiet

Podobnie jak w fazie grupowej, reprezentacja Węgier okazała się lepsza od Polski w meczu o miejsca 5-8 mistrzostw Europy do lat 18 kobiet. Tym samym nasz zespół zagra w niedzielę o 7. miejsce.

news Zdjęcia | Fiba.basketball

Madziarki uzyskały przewagę od pierwszych minut zawodów. Nie tylko były skuteczniejsze, ale zdominowały też walkę pod tablicami. Szybko przełożyło się to na wynik.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 13:0 Węgierek, które stopniowo uległo zwiększeniu w kolejnych minutach. Polki w całym spotkaniu trafiły tylko 5 z 33 rzutów za dwa punkty, większość prób umieszczając w koszu tylko w trzeciej kwarcie.

Z powodu problemów zdrowotnych nie zagrała z Węgierkami Aleksandra Burzyńska.

O 7. miejsce w turnieju nasz zespół zagra w niedzielę z Łotwą.

Polska - Węgry 40:74 (6:20, 10:19, 18:19, 6:16)
Polska: M. Kusiak 7, N. Rutkowska 6, K. Ułan 5, D. Ullmann 5, N. Tomasik 4, Ł. Grządziela 3, M. Nassisi 3, K. Maj 3, W. Steblecka 2, J. Adamczuk 2, W. Stasiak 0.