Polki lepsze od Litwy w ME U20 kobiet

Reprezentacja Polski do lat 20 pewna utrzymania w dywizji A. W piątkowym starciu mistrzostw Europy Biało-Czerwone pokonały rówieśniczki z Litwy 66:51 i w sobotę zagrają o miejsca 9-12. 15 punktów i 8 zbiórek miała Klaudia Wnorowska.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Stopniowo i konsekwentnie swoją przewagę w starciu z Litwinkami budowała KoszKadra U20 kobiet. Polki od połowy pierwszej kwarty konsekwentnie powiększały przewagę, która do przerwy wynosiła 14 punktów. Skuteczna, zwłaszcza w drugiej kwarcie była Klaudia Wnorowska, która nie tylko trafiała spod kosza, ale też umiejętnie wymuszała przewinienia.

Także w trzeciej kwarcie przewagę miał nasz zespół. Pod koniec tej odsłony zespół prowadzony przez Michała Snochowskiego prowadził już różnica 20 punktów, dzięki czemu z większym spokojem oczekiwał na czwartą kwartę.

W ostatnim fragmencie meczu obraz gry nie uległ zmianie i choć rywalki odrobiły część strat, przewaga zawodniczek znad Wisły była niezagrożona.

Wygrana zapewniła Polkom utrzymanie w dywizji A. W sobotę nasz zespół zagra o miejsca 9-12 z Węgrami. Początek spotkania o godzinie 17:00 polskiego czasu. Transmisja YouTube FIBA.

Litwa - Polska 51:66 (11:19, 9:15, 16:20, 15:12)
Polska: K. Wnorowska 15, A. Jarząb 11, E. Kalenik 10, N. Batura 8, M. Masłowska 8, W. Furman 6, M. Kozłowska 5, M. Piasecka 3, A. Mielnicka 0, J. Michniewicz 0, R. Sajdak 0.