Wygrane Czech i Izraela w prekw. do IO Paryż 2024

W Tallinie rozpoczął się turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 z udziałem Czech, Macedonii Północnej, Izraela oraz gospodarzy Estonii, z którego dwa najlepsze zespoły awansują do rundy finałowej w Gliwicach. Pierwszy dzień okazał się udany dla reprezentacji Czech oraz Izraela.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Zwłaszcza mecz Czechów z Estonią był bardzo zacięty. Naszych południowych sąsiadów do wygranej poderwał Martin Kriz, który w połowie czwartej kwarty wykonał akcję 2+1. Za nim 30-letni podkoszowy stanął na linii rzutów wolnych Czesi objęli prowadzenie 65:64. Kriz próbę za jeden punkt spudłował, ale po serii zbiórek w ataku piłka ponownie trafiła do niego i było 67:64.

Gdy Estończycy nie wykorzystali kolejnego posiadania Czesi po kolejnej akcji 2+1 powiększyli przewagę do wyniku 70:64. Tę przewagę zespół Diego Ocampo utrzymał już do końcowej syreny.

W drugim spotkaniu Izrael pokonał Macedonię Północną 86:65, od początku spotkania budując przewagę. Liderem zespołu był Roman Sorkin - 21 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.

Także w niedzielę zespoły grupy A rozgrywać będą swoje mecze. Izrael zmierzy się z Czechami, zaś Estonia zagra z Macedonią Północną.

Czechy - Estonia 77:74 (23:23, 19:16, 14:17, 21:18)
Czechy: Krejci 20, Kyzlink 16, Kriz 15, Sehnal 10, Svejcar 5, Peterka 4, Svoboda 3, Pursl 2, Bohm 2, Pulpan 0, Hruban 0.
Estonia: Konontsuk 16, Jurkatamm 13, Kullamae 12, Hermet 8, Raieste 8, Drell 7, Suurorg 4, Kirves 3, Treier 2, Tass 1, Riismaa 0.

Macedonia Północna - Izrael 65:86 (19:24, 19:23, 13:25, 14:14)
Macedonia Północna:  TJ Shorts II 22, Magdevski 11, Stojanovski 9, Robev 7, Gjuroski 5, Simikj 4, Boshaleski 3, Maslinko 2, Andonoski 2, Mladenovski 0, Milovanovikj 0, Shoshkikj 0.
Izrael: Sorkin 21, Ziv 18, Timor 12, Madar 12, Artzi 10, Blayzer 9, Huber 2, Chachashvili 2, Paretsky 0, Kravits 0, Beni 0, Avivi 0.