Komentarze po meczu Litwa - Polska

Co po spotkaniu Litwa - Polska w ramach kwalifikacji do EuroBasketu mówili zawodnicy i trenerzy obu drużyn?

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Michał Michalak (zawodnik reprezentacji Polski): To dla nas ciężka porażka. Dobrze zaczęliśmy, pierwsza połowa układała się po naszej myśli. Nie odpowiedzieliśmy jednak dobrze na presję rywala. Szczególnie w drugiej połowie Litwa miała dużo otwartych rzutów z dystansu. W czwartej kwarcie kontrolowali już mecz. Próbowaliśmy wrócić do gry, ale to się nie udawało. To dla nas dobra lekcja. Musimy skupić się szybko na kolejnym meczu. Gratulacje dla rywali.

Igor Milicić (trener reprezentacji Polski): Chciałbym pogratulować Litwie zasłużonego zwycięstwa. Graliśmy przyzwoicie przez 17-18 minut. W drugiej połowie popełniliśmy kilka błędów, które wydarzyły się, ponieważ nie byliśmy na takim samym poziomie energii - fizycznie i mentalnie - jak rywale. Przeciwnicy mieli zbyt dużo zbiórek ofensywnych, które zamienili na punkty. To zawsze my pokazywaliśmy mnóstwo energii - zarówno w obronie, jak i w ataku. Dzisiaj wyglądało to inaczej. Musimy coś wynieść z tego doświadczenia, żeby być lepszym w kolejnych spotkaniach.

Osvaldas Olisevicius (zawodnik reprezentacji Litwy): Nie rozpoczęliśmy najlepiej. Polska grała zbyt fizycznie dla nas, miała w pierwszej połowie sporo zbiórek w ataku. W kolejnych częściach meczu naprawiliśmy ten problem i wygraliśmy.

Kazys Maksvytis (trener reprezentacji Litwy): Zaczęliśmy powoli kontrolować ten mecz już od drugiej kwarty - zaczynając od defensywy, na dobrym ataku kończąc. Dobrze dzieliliśmy się piłką i zasłużyliśmy na to zwycięstwo.