Sztab Reprezentacji Polski

Sztab Reprezentacji Polski

 

Trener główny:
Michael Taylor

 

Trenerzy asystenci:
Wojciech Kamiński
Krzysztof Szablowski
Arkadiusz Miłoszewski

Trener przygotowania motorycznego:
Dominik Narojczyk

Fizjoterapeuta:
Arkadiusz Markiewicz

Asystent Video:
Marek Popiołek

Skaut:
Rafał Juć

Kierownik Drużyny:
Maciej Krupiński

Oficer Prasowy:
Michał Pacuda

Dyrektor techniczny reprezentacji:
Piotr Kwiatkowski


 

Michael Richard Taylor urodził się 29 sierpnia 1972 w Williamsport w stanie Pennsylvania (USA). Pracy trenera uczył się głównie na uczelniach Indiana University of Pennsylvania oraz Pittsburg State University, gdzie był asystentem. Pierwszym zespołem, który poprowadził samodzielnie był występujący w sezonie 2001/2002 w niemieckiej Regionallidze BV Chemnitz 99. Później Taylor pracował w drużynie Essex Leopards. Od 2003 roku był pierwszym trenerem zespołu Ratiopharm Ulm. W 2006 roku Taylor awansował z nim do Bundesligi i pracował tam aż do końca sezonu 2010/2011. Najlepszy był dla jego drużyny sezon 2008/2009 - Ratiopharm zajął wtedy piąte miejsce i awansował do play-off. Jego bilans z dziesięciu sezonów spędzonych w Europie to 188 zwycięstw i 115 przegranych.

Lato 2010 roku to także początek pracy Amerykanina z reprezentacją Czech, gdzie przejął obowiązki asystenta. Z kadrą naszych południowych sąsiadów współpracował do 2013 roku, również na EuroBaskecie na Słowenii. W sezonie 2011/2012 Michael Taylor został asystentem w zespole NBDL Rio Grande Valley Vipers, a w kolejnych rozgrywkach już samodzielnie prowadził ekipę Maine Red Claws (awans do fazy play-off, po raz pierwszy w historii drużyny). Współpraca z zespołem z Maine pozwoliła Taylorowi na lepsze poznanie organizacji Boston Celtics. Amerykanin miał okazję do przyjrzenia się pracy tej drużyny m.in. podczas obozów przygotowawczych w 2012 i 2013 roku oraz przy Lidze Letniej w Orlando w 2013 roku. Czerpał wiedzę bezpośrednio od takich trenerów jak Doc Rivers i Brad Stevens. Chwalony jest szczególnie za wykorzystywanie potencjału młodych zawodników.

Latem 2014 roku awansował z Reprezentacją Polski na EuroBasket 2015, pokonując w kwalifikacjach m.in. dwukrotnie kadrę Niemiec.