ME U18: Polki w ćwierćfinale!

Reprezentacja Polski kobiet wśród najlepszych ośmiu drużyn mistrzostw Europy do lat 18. Zawodniczki Adama Ziemińskiego w decydującym o awansie meczu pokonały Rumunię 53:51. O półfinał zagramy w piątek z niepokonaną Francją.
Aby znaleźć się w ćwierćfinale kadrowiczki potrzebowały zwycięstwa z Rumunią. Gospodynie turnieju w drugiej fazie turnieju nie wygrały co prawda żadnego meczu, ale w przypadku wysokiej wygranej z naszą reprezentacją miały szanse nawet na czwarte miejsce w grupie E.

Do 25 minuty spotkanie układało się po myśli rywalek. Rumunki do tego właśnie czasu prowadziły od początku zawodów, momentami różnicą nawet dziewięciu punktów. Na całe szczęście trzecia kwarta rozgrywana była pod dyktando Polek. „Biało-czerwone” tę część meczu wygrały 24:12.

W odniesieniu zwycięstwa bardzo pomogło dziewięć punktów z rzędu naszego zespołu. Sześć z nich dwoma rzutami z dystansu zdobyła Monika Skrzecz.
Rumunki w ostatniej kwarcie próbowały jeszcze odwrócić losy meczu, ale nie zdołały zbliżyć się na więcej jak dwa punkty.

Czwartek to dzień przerwy w mistrzostwach. W piątek Polki w ćwierćfinale zmierzą się z Francją, która jest jednym z głównym faworytów do walki o złoty medal w tej kategorii wiekowej.

Polska - Ruminia 53:51 (9:17, 16:13, 24:12, 4:9)

Punkty dla Polski: Karina Szybała 11 (1), Monika Skrzecz 10 (2), Magdalena Koperwas 7, Magdalena Wojdalska 6, Dominika Owczarzak 6 (2), Karolina Wilk 6, Dominika Miłoszewska 5, Kinga Woźniak 2, Katarzyna Jaworska 0.

Najwięcej punktów dla Rumunii: Laura Pal 17 (3), Oana Baluta 11 (1)