ME U-16: Polacy bliżej utrzymania w dywizji A

Dzięki świetnej postawie Mikołaja Witlińskiego, który zapisał na swym koncie 16 punktów i 20 zbiórek reprezentacja Polski wygrała kolejny mecz na mistrzostwach Europy do lat 16. Biało-czerwoni pokonali 67:55 Czarnogórę i znacząco przybliżyli sie do utrzymania w dywizji A.
Od początku spotkania Polacy starali się zdominować strefę podkoszową. Po czterech kolejnych punktach masywnego Filipa Pruefera nasza reprezentacja szybko wyszła na prowadzenie 14:8, lecz rywale mieli odpowiedź w postaci Luki Savica, który trzymał Czarnogórę przy grze. W drugiej kwarcie podopieczni Bogdana Onufrowicza przegrywali przez większość spotkania, lecz pięć punktów z rzędu rzucił Denis Socha i Polacy schodząc na przerwę wygrywali 33:32.

O sukcesie biało-czerwonych zadecydowała fenomenalna trzecia kwarta. Nasz zespół rozpoczął ją od serii 9:0 i wyszedł na 10-punktowe prowadzenie. W 28. minucie przewaga naszej reprezentacji wynosiła już nawet 14 punktów. Rywale nie potrafili już zniwelować tych strat, bo świetnie spisywali się Witlińsk i Adam Mazur.

Dzięki zwycięstwu Polacy znacząco przybliżyli się do wywalczenia utrzymania w dywizji A. Podopieczni trenera Onufrowicza po pierwszej serii gier z bilansem 2-1 zajmują drugie miejsce tuż za niepokonaną Litwą. Z czterozespołowej grupy do dywizji B spadną dwa najgorsze zespoły.

Polska - Czarnogóra 67:55 (16:14; 17:18; 21:12; 13:11)

Polska: M. Witliński 16, A. Mazur 15, S. Michalik 11, K. Zywert 8, D. Socha 7, F. Pruefer 6, D. Jeszke 4, A. Krawczyk 0, A. Brenk 0, M. Walczak 0, B. Wróbel 0