ME U20 Kobiet: Polki zagrają o brąz!

Reprezentacja Polski kobiet do lat 20 uległa w spotkaniu półfinałowym Rosji 52:68 i w ostatnim spotkaniu turnieju zagra z pokonanym zespołem z drugiej pary półfinałowej Serbia - Hiszpania o brązowy medal Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20. Początek spotkania w niedzielę o 17.45.
Rosjanki od początku półfinału rzuciły się mocno do gry chcąc udowodnić, że ich grupowa porażka z Polkami była tylko przypadkiem, skutkiem tego było prowadzenie Rosji po 4 minutach gry 9:2 i chwilę później 15:8. Druga kwarta jednak należała do Polek, dobra obrona, skuteczne kontry i odważna gra w ataku pozwoliły wygrać drugą część spotkania 21:11 i po 20 minutach gry Polki prowadziły 32:28.
Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta przegrana przez biało - czerwone 6:18, skutkiem tego po 30 minutach gry na tablicy wyników było 46:38 dla Rosji. W tym okresie gry Rosjanki zbierały bardzo dużo piłek na naszej tablicy.
Ostatnia kwarta pomimo wysiłków polskiego zespołu nie przyniosła zmiany prowadzenia, Rosjanki kontrolowały sytuację na boisku i zasłużenie zwyciężyły.
W niedzielnym spotkaniu Polki zagrają z pokonanym zespołem z drugiego półfinału Hiszpania - Serbia. Stawką pojedynku jest brązowy medal. Początek spotkania o 17.45, transmisja internetowa na stronie www.fibaeuropetv.com
Rosja - Polska 68:52 (17:11, 11:21, 18:6, 22:14)
Polska: Misiuk 16, Ziętara 10, Idziorek 8, Śnieżek 6, Mistygacz D. 5, Jasnowska 3, Kuras 2, Szczepanik 2, Markiewicz 0, Mistygacz M. 0, Cebulska 0, Marciniak 0.