ME U20 Kobiet: Francja pokonana! Polki grają o medale!

Reprezentacja Polski kobiet do lat 20 pokonała w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Francję 62:47 i awansowała do półfinału imprezy rozgrywanej w Nowym Sadzie w Serbii. W sobotnim półfinale Polki zagrają z Rosją, początek spotkania o 17.45. Zapraszamy do śledzenia transmisji telewizyjnej na stronie www.fibaeuropetv.com
Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 6:0, w miarę upływu czasu gra się wyrównała i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników był remis 15:15. W drugiej kwarcie biało - czerwone odskoczyły na kilka punktów, ale ekipa Francji utrzymywała się tuż za Polkami. Do przerwy 27:23 dla Polski.
Decydująca dla losów spotkania była trzecia odsłona, Polki dzięki bardzo dobrej grze w obronie odskoczyły na 9 oczek, a tuż przed końcem kwarty przewagę powiększyły do 14 oczek (46:32).
Początek ostatniej kwarty to odjazd biało - czerwonych na 19 oczek (51:32), chwilę później po skutecznych akcjach Francji było już tylko 51:39, ale bardzo rozsądna gra w defensywie i skuteczna w ataku pozwoliła Polkom zachować przewagę i wygrać spotkanie 62:47.
W jutrzejszym półfinale Polska zagra z Rosją, początek spotkania o 17.45, transmisję telewizyjną ze spotkania przeprowadzi serwis www.fibaeuropetv.com
Francja - Polska 67:42 (15:15, 8:12, 9:19, 15:16)
Polska: Ziętara 19, Kuras 10, Misiuk 8, Markiewicz 7, Śnieżek 4, Mistygacz D. 4, Mistygacz M. 3, Cebulska 2, Idziorek 2, Szczepanik 2, Marciniak 1, Jasnowska 0.