ME U20 Kobiet: Polki pokonują mistrzynie Europy!

Reprezentacja Polski kobiet do lat 20 pokonała aktualne mistrzynie Europy Rosjanki w piątym spotkaniu rozgrywanych w Nowym Sadzie Mistrzostw Europy Kobiet U20. Dzięki wygranej Polki mają szanse na pierwsze miejsce w grupie, aby tego dokonać biało - czerwone muszą w ostatnim spotkaniu grupowym pokonać Turcję.
Mecz z Rosją był bardzo wyrównany, ale do początku stroną przeważającą była reprezentacja Polski, pierwsza kwarta wygrana przez biało - czerwone 12:9, a w drugiej odsłonie Polki osiągnęły najwyższą przewagę w całym spotkaniu 19:11.
Do przerwy podopieczne Iwony Jabłońskiej prowadziły 30:27. Początek drugiej połowy to nadal skuteczna gra polskiego zespołu, przez całą trzecią kwartę utrzymywało się minimalne prowadzenie biało - czerwonych.
W czwartej kwarcie do walki poderwały się Rosjanki, które 7 minut przed końcem spotkania wyszły na prowadzenie 58:55, ale biało - czerwone nie dały za wygraną. Skuteczne, zespołowe akcje i zimna krew w końcówce spotkania na linii rzutów wolnych dało naszemu zespołowi upragnione zwycięstwo.
Jutro biało - czerwone w ostatnim pojedynku drugiego etapu zmierzą się z Turcją, zwycięstwo da naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie przed ćwierćfinałem.
Polska - Rosja 72:66 (12:9, 18:18, 19:21, 23:18)
Polska: Misiuk 15, Ziętara 15, Jasnowska 12, Markiewicz 10, Kuras 7, Śnieżek 5, Szczepanik 3, Mistygacz M. 3, Mistygacz D. 2, Cebulska 0, Idziorek i Marciniak nie grały.