MŚ U19: Kontuzje w polskim zespole

Daniel Szymkiewicz i Mateusz Ponitka doznali drobnych urazów podczas ćwierćfinału mistrzostw świata do lat 19 z Litwą. Nie wiadomo czy obaj wystąpią w starciu z USA o miejsca 5-8 na tym czempionacie.
Ponitka w drugiej kwarcie meczu z Litwą został boleśnie uderzony i doznał urazu zbicia kolana, przez co w drugiej połowie nie był już zdolny do gry. Kontuzja nie jest zbyt poważna, jednak wszystko wskazuje, że trener Jerzy Szambelan nie będzie chciał ryzykować zdrowia lidera naszej kadry. Zwłaszcza, że piorytetem dla jego zespołu są zbliżające się mistrzostwa Europy do lat 18, które odbędą się we Wrocławiu.

Drobnego urazu w meczu z Litwinami doznał także Daniel Szymkiewicz. - Podkręciłem kostkę, ale to nic poważnego i będę zdolny do gry w spotkaniu z USA - powiedział sam zawodnik. Czy skrzydłowy Trefla Sopot pojawi się na parkiecie zadecyduje trener Szambelan. Prawdopodobnie 2 ostatnie mecze mistrzostw świata do lat 19 zostaną potraktowane jako sprawdzian przed ME U18. W związku z tym liderzy powinni dostać odpoczynek, a zawodnicy grający mniej - szansę pokazania się.

Przypomnijmy, że Polacy walczą o miejsca 5-8. Ich pierwszym rywalem będą Stany Zjednoczone Ameryki, które sensacyjnie przegrały w ćwierćfinale 74:79 z Rosją. Początek spotkania z USA o 14:30.