ME U20 Kobiet: Dobry początek Polek

Od wysokiej wygranej z Niemkami 86:46 rozpoczęła reprezentacja Polski udział w Mistrzostwach Europy Kobiet w Nowym Sadzie w Serbii. Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego przegrywały tylko przez chwilę na początku spotkania.
- Bardzo cieszę się ze zwycięstwa, pierwszy mecz jest trudny w każdym turnieju dlatego jestem zadowolona z wygranej. Jutro gramy bardzo trudny mecz z gospodarzem, dlatego dzisiejsza wygrana była dla nas bardzo ważna - powiedziała po meczu Iwona Jabłońska, trener reprezentacji Polski.
Biało - czerwone bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, prowadząc po pierwszej kwarcie 22:8, druga kwarta jeszcze powiększyła przewagę naszego zespołu, po 20. minutach gry na tablicy wyników było 46:17. Nasza kadra w tym okresie gry bardzo dobrze walczyła na tablicach prowadząc w klasyfikacji zbiórek 27:14.
W trzeciej kwarcie na moment Polki straciły koncentrację i Niemki odrobiły 8 punktów, wygrywając trzecią kwartę 22:14. W ostatniej odsłonie Niemki próbowały agresywnej obrony na całym boisku, ale nasz zespół bardzo dobrze rozgrywał wówczas piłkę nie dając rywalkom szans na zmianę wyniku.
Ostatecznie biało - czerwone wygrały 86:46, jutro rywalem Polek będzie gospodarz turnieju Serbia, początek spotkania o 20:30.
Polska - Niemcy 86:46 (22:8, 24:9, 14:22, 26:7)
Polska: Misiuk 16, Kuras 11, Śnieżek 11, Szczepanik 10, Markiewicz 9, Cebulska 9, Ziętara 8, Jasnowska 4, Mistygacz D. 4, Marciniak 2, Idziorek 2, Mistygacz M. 0.