Juniorzy najlepsi we Włoszech

Juniorska reprezentacja Polski zakończyła swoje przygotowania do mistrzostw świata do lat 19, które już 30. czerwca rozpoczną się na Łotwie. Polacy po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonali po dogrywce 82:80 Włochów i wygrali turniej we włoskim Cisternino.
Dwa poprzednie spotkania z Czechami i Szwecją biało-czerwoni wygrywali bez większych problemów. Stawką pojedynku z Włochami, a zarazem gospodarzami, było pierwsze miejsce w całym turnieju. Spotkanie od samego początku było niezwykle zacięte, a trener Szambelan musiał korzystać prawie przez cały mecz ze swoich najlepszych graczy - Michał Michalak i Przemysław Niedźwiedzki grali po 39 minut, a Mateusz Ponitka 37.

Choć Polacy rozpoczęli to spotkanie w nienajlepszym stylu, bo przegrali pierwszą kwartę 19:26, to o ich zwycięstwie zadecydowała trzecie odsłona meczu, w której nasi gracze okazali się lepsi w stosunku 21:11. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była jednak dogrywka, którą Polacy wygrali 11:9.

20 punktów, 9 zbióre i 4 przechwyty miał Ponitka, który znów był najlepszym graczem spotkania. 15 punktów dorzucił Michalak, a po 14 "oczek" mieli Niedźwiedzki i Karnowski, a także Tomasz Gielo.

Polska - Włochy 82:80 (19:26; 17:20; 21:11; 14:14; 11:9)

Polska: Mateusz Ponitka 20 (9 zbiórek), Michał Michalak 15, Przemysław Karnowski 14 (5 zbiórek), Piotr Niedźwiedzki 14, Tomasz Gielo 14 (7 zbiórek), Jan Grzeliński 2, Jakub Koelner 1, Grzegorz Grochowski 1 (7 asyst), Łukasz Bonarek 0, Daniel Szymkiewicz 0