Kadra U20 pokonuje Włoszki w drugim meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski kobiet do lat 20 po porażce w pierwszym spotkaniu zrewanżowała się Włoszkom i ograła Italię w drugim spotkaniu towarzyskim w Pesaro 67:38.
Drugie spotkanie rozpoczęło się podobnie jak pierwsze od prowadzenia Włoszek 9:3, chwilę później podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego poprawiły obronę, zagrały skutecznie w ataku i wyszły na prowadzenie 19:10 po pierwszej kwarcie. Do przerwy Polska prowadziła 34:18. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona wygrana 21:6. Po porażce w pierwszym spotkaniu szczególnie cieszy fakt, że drużna pokazała charakter w drugim meczu, zagrała zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygrała - powiedziała po meczu Iwona Jabłońska.
W niedzielę o 16.30 trzecie spotkanie obu zespołów, w poniedziałek kadra U20 wraca do Warszawy, a we wtorek Polki udają się do hiszpańskiej La Coruny, gdzie w turnieju towarzyskim zmierzą się z gospodyniami i Turcją.
Włochy - Polska 38:67 (10:19, 8:15, 6:21, 14:12)
Polska: Misiuk 22, Ziętara 12, Kuras 9, Idziorek 5, Mistygacz D. 4, Markiewicz 3, Trzeciak 3, Śnieżek 3, Jasnowska 2, Mistygacz M. 2, Szczepanik 2.