U-18: Drugie zwycięstwo Polaków nad Rosją

Reprezentacja Polski do lat 18 w trzecim sparingu podczas zgrupowania w Szczyrku pokonała 72:60 Rosję.
Choć na zgrupowanie do Szczyrku trener Jerzy Szambelan powołał 16 zawodników, w poniedziałkowym sparingu wystąpiło tylko 11. Wszystko przez kontuzje. Na drobne urazy narzekają Mateusz Ponitka, Piotr Niedźwiedzki, Kacper Borowski. Filip Matczak doznał urazu pęknięcia kości śródręcza i jego występ na mistrzostwach Europy do lat 18 stanął pod znakiem zapytania. W sparingu nie zagrał także Tomasz Gielo.

W pierwszym z trzech meczów kontrolnych z Rosjanami Polacy wygrali pewnie 88:54, a 26 punktów zdobył Ponitka. W niedzielnym pojedynku górą byli Rosjanie, a na nic zdał się fenomenalny występ Michała Michalaka, który na swym koncie zapisał 32 punkty.

Trzeci mecz był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 36:36. Druga połowa należała do Polaków, którzy zapewnili sobie zwycięstwo dzięki wygranej 25:9 czwartej kwarcie. Znów bardzo dobrze spisywał się Michalak, który zdobyl 26 punktów. Świetne zawody rozegrał również Przemysław Karnowski, który miał 20 punktów i aż 15 zbiórek. To głównie dzięki tej dwójce Polacy wygrali 72:60 i rywalizację z Rosjanami zakończyli bilansem 2:1.

Polska - Rosja 72:60 (16:20; 20:16; 11:15; 25:9)

Polska: Michał Michalak 26, Przemysław Karnowski 20, Michał Pietrzak 11, Jakub Koelner 8, Maciej Kucharek 5, Grzegorz Grochowski 1, Jan Grzeliński 1, Łukasz Bonarek 0, David Brembly 0, Paweł Śpica 0, Sebastian Kowalczyk 0