Po weekendowych turniejach koszykówki ulicznej 3x3

W sobotę i niedzielę w Poznaniu i Gdańsku odbyły się kolejne turnieje kwalifikacyjne do 1. Mistrzostw Polski w Koszykówce Ulicznej 3x3. Znamy już 13 z 16 drużyn, które wezmą udział w wielkim finale Simens AGD 3x3 w łódzkiej Manufakturze w dniu 2 października 2011 roku. Tego samego dnia odbędą się łódzkie kwalifikacje w godzinach porannych.
Turniej w Poznaniu był rozegrany w tym samym czasie, gdy wielkopolska koszykówka obchodziła swoje 90-lecie. W związku z tym w Wielkopolsce odbyła się seria turniejów eliminacyjnych do turnieju głównego. Ostatecznie do finału w Łodzi awansowały wszystkie trzy drużyny z miejsc medalowych z Poznania, „dziką kartę” otrzymał zespół Rezerwowi Kutno. Najlepsi okazali się zawodnicy Redy Szczecin, którzy po emocjonującej walce w finale turnieju pokonali Królów Sedesu 13:12.

W konkursie wsadów w Poznaniu bezapelacyjnie wygrał Łukasz Biedny, który jest mistrzem wsadów Tauron Basket Ligi, gdzie pokonał profesjonalnych zawodników. W wielkim finale konkursu wsadów zmierzy się między innymi z Emilem „Slashem” Olszewskim, przedstawicielem słynnej grupy Slam Nation w Polsce, który z kolei okazał się najlepszy w Warszawie.

W Gdańsku, cały turniej obserwował Przemysław Frasunkiewicz, były reprezentant Polski i zawodnik Asseco Prokomu Gdynia. „Franc” już teraz palił się do gry i był pod wrażeniem formuły turnieju 3x3 i już zapowiedział swój udział w edycji wiosennej.

Najlepsi w Gdańsku okazali się gracze z ekipy Gustowne Bryczesy, którzy pokonali Itago Gdynia 21:3. Finał nie był więc tak nerwowy jak ten w Poznaniu, ale głównie za sprawą Jakuba Danjumy, byłego zawodnika ligowego, który pięciokrotnie trafił za dwa punkty (trzy według przepisów halowych). To pierwszy finał, który zakończył się przed czasem z powodu zdobycia przez jedną z drużyn 21 punktów.