U16 Kobiet: Polki pokonują Litwę

Reprezentacja polskich koszykarek wygrała pierwsze spotkanie w grupie drużyn walczących o utrzymanie. „Biało-czerwone” pokonały Litwę 55:48, a o sukcesie naszej kadry po raz pierwszy zdecydował udany początek meczu.
statystyki meczu
Polki pierwszą kwartę wygrały 14:4, choć po trzech minutach przegrywały 0:3. Sygnał do ataku dała Dominika Owczarzak, która zdobyła pierwsze punkty dla kadry. Później w jej ślad poszły koleżanki. Dzięki dobrej grze na przełomie kwart, Polki w połowie drugiej części meczu osiągnęły prowadzenie 27:4. Nasz zespół przegrał wyraźnie walkę na obu tablicach (40:50), ale popełnił znacznie mniej strat (20:34). Aktywna w obronie była zwłaszcza najmłodsza Monika Naczk, która miała sześć przechwytów i z dorobkiem 5 punktów, 2 asyst oraz 4 zbiórek została koszykarką meczu.

Pomimo niekorzystnego wyniku Litwinki ambitnie walczyły do końca. Dwukrotnie zbliżyły się na kilka punktów, ale ani razu nie zdołały wyjść na prowadzenie. Oprócz Naczk najlepsze zawody na mistrzostwach Europy rozegrała Daria Marciniak (5 pkt i 7 zbiórek).

W środę kadra zmierzy się z Białorusią, która w swoim ostatnim spotkaniu wyraźnie uległa Włoszką (36:57) i ma tyle samo punktów w grupie co Polska. Do dywizji B spadają dwa najsłabsze zespoły w czterozespołowej grupie. Drużyny grają ze sobą mecz i rewanż.