U16 Kobiet: Polki zagrają o utrzymanie

Po porażce z Holandią i przegranej Hiszpanii z Turcją polskie koszykarki zajęły ostatnie miejsce w grupie C i zagrają tylko o utrzymanie w dywizji A. Biało-czerwonym nie pomogło 19 punktów i 7 zbiórek Beaty Jaworskiej.
Przed sobotnimi spotkaniami wszystkie zespoły w grupie C miały tyle samo punktów, dlatego o końcowych miejscach w grupie decydowały ostatnie spotkania. Polki zmierzyły się w nim z niedocenianą przez niektórych obserwatorów Holandią. Trener Andrzej Curyl jeszcze przed turniejem przestrzegał, że to bardzo niewygodny rywal, o czym już w pierwszym meczu greckiej imprezy przekonały się Hiszpanki, przegrywając po dogrywce.

Niderlandki mecz z Polską także zdołały wygrać dopiero w samej końcówce. Na pięć minut przed końcem był remis 55:55, ale kolejne dwie minuty biało-czerwone przegrały 2:7. Szalona pogoń w końcówce nie zmieniła już losów meczu. - Od pierwszych minut graliśmy bardzo dobre zawody. Trwało to do połowy drugiej kwarty, wtedy sędziowie odgwizdali problematyczny faul Dominiki Owczarzak. Było to jej trzecie przewinienie i z prowadzenie ośmioma punktami, zrobił się wynik minus trzy do przerwy - analizował po spotkaniu szkoleniowiec kadry.

Polki nawet pomimo porażki z Holandia miały szansę zagrać w najlepszej dwunastce imprezy, ale broniące tytułu mistrzyń Europy Hiszpanki musiały pokonać Turcję. Koszykarki znad Bosforu po bardzo zaciętym meczu zdobyły jednak komplet punktów i kosztem naszej reprezentacji awansowały do dalszej fazy turnieju.